O turnieju

TOGA GOLF

Pierwszy turniej Toga Golf został rozegrany, wkrótce po powstaniu pola golfowego w Naterkach. Budowa tego pola na nieużytkach wymagała pasji takiej jaką miał założyciel i pierwszy jego właściciel Lesław Rogiński. Postanowiłem zachęcić moich kolegów adwokatów do uprawiania tej dyscypliny organizując pierwszy turniej w czerwcu 2000 roku. Nazwę Toga Golf wymyśliła moja żona Ula. Po pierwszym turnieju odbyły się dalsze i tak trwa to już od ponad 20 lat.

Turniej Toga Golf należy do najstarszych cyklicznych imprez golfowych w Polsce i ma wyjątkową atmosferę. Jest turniejem otwartym, goszczącym nie tylko adwokatów ale także przedstawicieli innych zawodów, rywalizujących w kategorii „open”. W Akademii Golfa prowadzonej równolegle z rywalizacją golfistów można poznawać zasady tej dyscypliny. Ta z założenia adwokacka impreza ma swoich fanów, którzy nie opuszczają żadnej edycji przyjeżdżając do Naterek z najdalszych zakątków Polski.

Jako organizator dziękuję wszystkim osobom wspierającym turniej. Szczególne podziękowanie kieruję do Państwa Anny i Waldemara Baclawskich i do stałych niezawodnych uczestników. Dzięki Wam turniej żyje.

Zobacz wyniki