O turnieju

TOGAGOLF

Pierwszy turniej Toga Golf został rozegrany, wkrótce po powstaniu pola golfowego w Naterkach. Budowa tego pola na nieużytkach wymagała pasji takiej jaką miał pierwszy jego właściciel Lesław Rogiński. Golf z trudem przebijał się w Polsce jako sport i sposób spędzania czasu. Przyjemnością gry w golfa trudno się nie podzielić. Postanowiłem zachęcić moich kolegów adwokatów i prawników z innych zawodów do uprawiania tej dyscypliny organizując pierwszy turniej w czerwcu 2000 roku. Nazwę Toga Golf wymyśliła moja żona Ula. Po pierwszym turnieju odbyły się dalsze i tak trwa to już od 20 lat.

Koronną w tych zawodach rywalizację adwokatów wygrywali m.in. adw. Elżbieta Wolschendorf-Łazowska, adw. Elżbieta Gąsecka, adw. Jadwiga Wolska, adw. Dorota Brzezińska-Grabarczyk, adw. Krzysztof Łazowski, adw. Grzegorz Jaworski, adw. Lech Gąsecki, adw. Stanisław Owczarek, adw. Andrzej Mataj adw. Andrzej Piotrowski, adw. Longin Tadeusz, adw. Robert Zając, adw. Mirosław Łopatto, adw. Paweł Siwiński, adw. Artur. Dejnowicz, adw. Marek Stepułajtys i adw. Stanisław Borzdyński.

Turniej Toga Golf ma wyjątkową atmosferę. Tworzą ją ludzie, którzy od lat w nim uczestniczą i dla których warto nadal go organizować. W ciągu tych lat Toga Golf stała się najpopularniejszą golfową imprezą prawników. Zawody mają charakter otwarty i rywalizacja w kategorii „open” jest także bardzo ekscytująca, a gracze osiągają wyniki jakich nie powstydziłoby się wielu zawodowców. Początkujący mają swoja szansę w Akademii Golfa.

Wspiera nas samorząd adwokacki, właściciele pola golfowego i sponsorzy. Jako organizator dziękuję wszystkim osobom wspierającym turniej i jej uczestnikom. Dzięki wam turniej żyje.

adw. Jerzy Dobrzański