O turnieju

TOGAGOLF

Pierwszy turniej Toga Golf został rozegrany, wkrótce po powstaniu pola golfowego w Naterkach. Budowa tego pola na nieużytkach wymagała pasji takiej jaką miał pierwszy jego właściciel Lesław Rogiński. Golf z trudem przebijał się w Polsce jako sport i sposób spędzania czasu. Przyjemnością gry w golfa trudno się nie podzielić. Postanowiłem zachęcić moich kolegów adwokatów i prawników z innych zawodów do uprawiania tej dyscypliny organizując pierwszy turniej w czerwcu 2000 roku. Nazwę Toga Golf wymyśliła moja żona Ula. Po pierwszym turnieju odbyły się dalsze i tak trwa to już od 20 lat.

Koronną w tych zawodach rywalizację adwokatów wygrywali m.in. adw. Elżbieta Wolschendorf-Łazowska, adw. Elżbieta Gąsecka, adw. Jadwiga Wolska, adw. Dorota Brzezińska-Grabarczyk, adw. Krzysztof Łazowski, adw. Grzegorz Jaworski, adw. Lech Gąsecki, adw. Stanisław Owczarek, adw. Andrzej Mataj adw. Andrzej Piotrowski, adw. Longin Tadeusz, adw. Robert Zając, adw. Mirosław Łopatto, adw. Paweł Siwiński, adw. Artur. Dejnowicz, adw. Marek Stepułajtys i adw. Stanisław Borzdyński.

Turniej Toga Golf ma wyjątkową atmosferę. Tworzą ją ludzie, którzy od lat w nim uczestniczą i dla których warto nadal go organizować. W ciągu tych lat Toga Golf stała się najpopularniejszą golfową imprezą prawników. Zawody mają charakter otwarty i rywalizacja w kategorii „open” jest także bardzo ekscytująca, a gracze osiągają wyniki jakich nie powstydziłoby się wielu zawodowców. Początkujący mają swoja szansę w Akademii Golfa.

Wspiera nas samorząd adwokacki, właściciele pola golfowego i sponsorzy. Jako organizator dziękuję wszystkim osobom wspierającym turniej i jej uczestnikom. Dzięki wam turniej żyje.

adw. Jerzy Dobrzański

PROGRAM XX TURNIEJU TOGAGOLF 2019

W dniach 14-15 września 2019 r. pole golfowe Mazury Golf & Country Club w Naterkach gościć będzie golfistów na jubileuszowym XX Turnieju TOGAGOLF 2018 organizowanym przez Okręgową Radę Adwokacką w Olsztynie. TOGAGOLF to impreza dla tych, którzy dopiero chcą spróbować golfa jak i dla osób, które uprawiają tą dyscyplinę. Jest imprezą dedykowaną adwokatom ale od lat poza klasyfikacjami adwokatów – prawników, prowadzona jest klasyfikacja open obejmująca wszystkich uczestników.
Jak co roku honorowy patronat nad turniejem objął – Przewodniczący Komisji Integracji Środowiskowej, Kultury, Sportu i Turystyki NRA adw. Stanisław Estreich i Dziekan ORA w Olsztynie adw. Stefan Salamon.
W sobotę 14 września 2019 zostanie rozegrany otwarty turniej główny XX TOGAGOLF 2019, a w niedzielę 15 września 2019 r. otwarty  XX Turniej TOGA REWANŻ 2019. Zostaną rozegrane VIII Mistrzostwa Izb Adwokackich w Golfie. Format turnieju stableford netto i stroke play brutto. Poza zawodami golfistów odbędzie się Akademia Golfa dla początkujących (pod okiem instruktora) i konkursy. Uczestnicy imprezy będą mogli spróbować swych sił na 6 dołkowym polu. Wieczorem tradycyjna wspólna kolacja w domu klubowym, który jest jednym z najefektowniejszych obiektów tego typu w Polsce.

Program:

Dzień pierwszy 14.09.2019 r.

 • 09.30 – zakończenie rejestracji uczestników turnieju głównego XX TOGAGOLF 2019
 • 10.00 – „tee time” – start pierwszego flightu turnieju głównego – stableford  3/4 handicapu, strokeplay brutto (w turnieju konkursy na najdalsze uderzenie i na uderzenie najbliżej dołka)
 • 10.30 –  zakończenie przyjmowania zgłoszeń do Akademii Golfa i do gry na polu 6 dołkowym.
 • 11.30 – Akademia Golfa (minimum 8 osób). W programie m.in. zapoznanie z regułami i etykietą golfa, z „wyposażeniem” golfisty, nauka i praktyczne ćwiczenia połączone z pokazem uderzeń w najlepszym wydaniu, konkursy „pierwszego kroku”
 • 16.00 – uroczyste zakończenie turnieju i rozdanie nagród
 • 18.30 – szkolenie adwokackie
 • 19.30 – Dom Klubowy MG&CC – uroczysta kolacja

Dzień drugi 15.09.2019

 • 09.00 – zakończenie rejestracji uczestników turnieju TOGAGOLF REWANŻ
 • 09.30 – start TOGAGOLF REWANŻ, stableford 3/4 handicapu.
 • 10.30 – gra na polu 6 dołkowym (w razie zainteresowania)
 • 14.30 – zakończenie imprezy i rozdanie nagród (TOGAGOLF REWANŻ)

Opłaty:

 • a. za udział w jednym dniu turnieju 210 zł/os; członkowie MG&CC 100 zł/os – lunch w cenie
 • b. za udział w kolacji 130 zł/os (jednakowa dla uczestników i osób towarzyszących)
 • c. za udział w dwóch dniach turnieju i w kolacji 490 zł/os.
 • d. aplikanci adwokaccy za jeden dzień turnieju płacą 150 zł/os pod warunkiem zgłoszenia u organizatora lub w ORA udziału jako aplikant adw. do dnia 5.09.2019 r.
 • e. za udział w Akademii Golfa (minimum 8 osób), z prawem gry na małym polu, konkursami i lunchem opłata wynosi 50 zł/os.

Opłaty będą przyjmowane w biurze turnieju przy recepcji pola golfowego MG&CC do rozpoczęcia każdego turnieju.
Zgłoszenia do turnieju przyjmowane są telefonicznie lub mailem przez recepcję MG&CC, tel. 89 513 15 40, e-mail: recepcja@mazurygolf.pl. Lista uczestników turnieju TOGAGOLF zostanie zamknięta w dniu 13.09.2019 r. o godz. 15.00 z uwagi na konieczność rozstawienia flightów. Po tym terminie (nie później niż do godz. 9.30 w dniu 14.09.2019 r.) zgłoszenia będą przyjmowane na listę rezerwową – rozstawienie w dniu turnieju. Niezwłocznie po przyjeździe, proszę zgłosić się do biura turnieju przy recepcji MG&CC celem rejestracji i dokonania opłat turniejowych. Brak opłaty i rejestracji co najmniej na 45 min. przed zaplanowanym startem może spowodować zmianę w rozstawieniu uczestnika. Te same zasady obowiązują w turnieju w niedzielę.
Noclegi w hotelu MG&CC w specjalnej cenie (minus 10% ) na hasło TOGAGOLF – liczba miejsc ograniczona. tel. 89 513 15 40, e-mail: recepcja@mazurygolf.pl.