O turnieju

TOGAGOLF

Pierwszy turniej Toga Golf został rozegrany, wkrótce po powstaniu pola golfowego w Naterkach. Budowa tego pola na nieużytkach wymagała pasji takiej jaką miał pierwszy jego właściciel Lesław Rogiński. Golf z trudem przebijał się w Polsce jako sport i sposób spędzania czasu. Przyjemnością gry w golfa trudno się nie podzielić. Postanowiłem zachęcić moich kolegów adwokatów i prawników z innych zawodów do uprawiania tej dyscypliny organizując pierwszy turniej w czerwcu 2000 roku. Nazwę Toga Golf wymyśliła moja żona Ula. Po pierwszym turnieju odbyły się dalsze i tak trwa to już od 20 lat.

Turniej Toga Golf ma wyjątkową atmosferę. Tworzą ją ludzie, którzy od lat w nim uczestniczą i dla których warto nadal go organizować. W ciągu tych lat Toga Golf stała się najpopularniejszą golfową imprezą prawników. Zawody mają charakter otwarty i rywalizacja w kategorii „open” jest także bardzo ekscytująca, a gracze osiągają wyniki jakich nie powstydziłoby się wielu zawodowców. Początkujący mają swoja szansę w Akademii Golfa.

Jako organizator dziękuję wszystkim osobom wspierającym turniej. Szczególne podziękowanie kieruję do Państwa Anny i Waldemara Baclawskich i do stałych niezawodnych uczestników. Dzięki wam turniej żyje.

adw. Jerzy Dobrzański