O turnieju

TOGA GOLF

Zaczęło się od pomysłu zachęcenia adwokatów – prawników do gry w golfa na nowym polu golfowym w Naterkach. Pierwszy turniej TOGAGOLF odbył się w dniach 17-18 czerwca 2000 r. Sukces imprezy sprawił, że zawody wypadało zorganizować ponownie, a potem jeszcze wiele razy. I tak każdego roku przez 25 lat. Podobno jest to najstarszy ogólnopolski turniej golfowy organizowany stale na tym samym polu golfowym.

Turniej TOGAGOLF jest imprezą Adwokatury Polskiej. Ma charakter otwarty i poza klasyfikacjami adwokackimi mamy w nim rywalizację przedstawicieli innych zawodów prawniczych i klasyfikację „open”. W Akademii Golfa prowadzonej równolegle z rywalizacją golfistów osoby zainteresowane golfem mogą poznawać zasady tej dyscypliny.

Dobrą tradycją turnieju jest uroczysta kolacja po pierwszym dniu zawodów. Gościliśmy na niej wielu znakomitych artystów. Podczas tego spotkania gwarantujemy uczestnikom atrakcje w tym udział w tradycyjnym konkursie puttowania.

Ta z założenia adwokacka impreza ma swoich fanów, którzy nie opuszczają żadnej edycji przyjeżdżając do Naterek z najdalszych zakątków Polski. Jako organizator dziękuję wszystkim osobom wspierającym turniej. Szczególne podziękowanie kieruję do Państwa Anny i Waldemara Bacławskich i do stałych niezawodnych uczestników. Dzięki Wam turniej żyje.

Jerzy Dobrzański
ORGANIZATOR TURNIEJU