Relacja z XXIV Turnieju TOGAGOLF 2023

Już po raz dwudziesty czwarty spotkaliśmy się w dn. 9-10.09.2023 r. na polu golfowym w Naterkach k/Olsztyna aby rozegrać kolejny turniej TOGAGOLF 2023. Pogoda była jak na zamówienie. Zgłoszeń było tak wiele, że konieczne było ograniczenie liczby zawodników. Ostatecznie w turnieju głównym XXIV TOGAGOLF 2023 wystartowało 113 osób, a w turnieju TOGA Rewanż 84 osoby.

 

W XII Drużynowych Mistrzostwa Izb Adwokackich w Golfie zwyciężyła drużyna Izby Adwokackiej w Szczecinie w składzie adwokat Andrzej Mataj, adw. Krzysztof Ławrynowicz, przed Izbą Adwokacką w Warszawie (adw. Kamil Miężalski, adw. Tomasz Kalicki) i Izbą Adwokacką w Łodzi (adw. Elżbieta Wolschendorf Łazowska i adw. Krzysztof Łazowski). Czwarte miejsce zajęła Izba Adwokacka w Olsztynie (adw. Paweł Dowgwiłłowicz, adw. Anna Zawada), piąte Izba Adwokacka we Wrocławiu (adw. Mateusz Szymański, adw. Andrzej Pasierski, szóste Izba Adwokacka w Poznaniu adw. Zofia Woźniak, adw. Julia Wożniak). Indywidualnie zwyciężył adw. Andrzej Mataj przed adw. Kamilem Miężalskim i adw. Krzysztofem Ławrynowiczem. Adw Elżbieta Wolschendorf Łazowska osiągnęła najlepszy wynik wśród Pań.

 

Indywidualną klasyfikację prawników wygrał radca prawny z Warszawy Sebastian Urban przed Panią notariusz Małgorzatą Kisiel. W klasyfikacji generalnej netto zwyciężył Tomasz Dziubka, a w klasyfikacji brutto Witold Sikora.

 

W drugim dniu, w niedzielę golfiści biorący udział w zawodach liczą na poprawę swoich wyników stąd nazwa Toga Rewanż (był pomysł by zmienić nazwę na Toga Apelacja). W tym roku niespodziewanie klasyfikację adwokatów wygrał organizator adw. Jerzy Dobrzanski, przed adw. Tomaszem Kalickim i adw. Mateuszem Szymańskim. Klasyfikację Pań wygrała adw. Urszula Szyłło z Łodzi. Kategorię prawników wygrał Radosław Radowski. W klasyfikacji generalnej netto triumfował Roman Gozdukowski, a w klasyfikacji brutto Jan Sikora.

 

Nie zabrakło jak zwykle atrakcji. W czasie turnieju wystąpił przywitany entuzjastycznie rockowy zespół „Excuse”. Po pierwszym dniu odbyła się tradycyjna uroczysta kolacja z konkursami. W tle trwał pokaz zdjęć z dotychczasowych turniejów wywołując szczególne emocje wśród uczestników pierwszych lat turnieju.

 

Honorowym patronem imprezy był Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego. Pani Marszalek Sylwia Jaskulska i Pan Wójt Gminy Stawiguda Michał Kontraktowicz byli gośćmi i aktywnymi uczestnikami Wydarzenia. Przewodniczącego Komisji Integracji Środowiskowej, Kultury, Sportu i Turystyki Naczelnej Rady Adwokackiej adw. Stanisława Estreicha będacego także patronem naszej imprezy reprezentował członek tej komisji adw. Andrzej Kozielski Był z nami dziekan Okręgowej Rady Adwokackiej w Olsztynie adw. Stefan Salamon, właściciele pola golfowego i sponsorzy TOGAGOLF jako golfowy turniej adwokatów jest rozpoznawalną marką ściśle związaną z Adwokaturą. W dniach 7-8 września 2024 r. planowany jest jubileuszowy 25 turniej TOGA GOLF. Zapraszamy.

 

adw. Jerzy Dobrzański
wicedziekan ORA w Olsztynie
organizator turnieju

Relacja z XXIII Turnieju TOGAGOLF 2022

W dniach 10-11 września 2022 r. na polu golfowym w Naterkach k/Olsztyna został rozegrany XXIII Turniej TOGAGOLF 2022. Jest to najstarszy ogólnopolski turniej golfowy w Polsce rozgrywany co roku w jednym miejscu. Turniej popularyzuje zawód adwokata w środowisku związanym z biznesem i integruje środowisko. Formuła shotgun wymusiła ograniczenie ilości uczestników turnieju głównego do 100 osób przez co osoby, które na czas się nie zapisały nie mogły wziąć udziału w zawodach. Taka frekwencja jest zadziwiająca zważywszy zapowiedzi ciągłego deszczu jakie zapowiadano na czas imprezy. Te prognozy na szczęście się nie sprawdziły i panowała prawdziwie golfowa pogoda. Rozegrane zostały kolejne XI Drużynowe Mistrzostwa Izb Adwokackich w Golfie. W tej rywalizacji zwyciężyła drużyna izby olsztyńskiej w składzie adw. Krzysztof Królikowski i adw. Jan Wasilewski przed izbami: warszawską (adw. Kamil Miężalski i adw. Wojciech Bagiński), łódzką (adw. Grzegorz Kwiatkowski i adw. Andrzej Piotrowski) wrocławską (adw. Andrzej Pasierski i adw. Mateusz Szymański) oraz szczecińską (adw. Andrzej Mataj i adw. Mirosław Łopatto). W turnieju indywidualnym adwokatów triumfował adw Krzysztof Królikowski. kolejne miejsca zajęli adw Kamil Miężalski, adw. Jan Wasilewski, adw. Wojciech Bagiński, adw. Andrzej Piotrowski, adw. Mateusz Szymański. Wśród adwokatów pań najlepszy wynik osiągnęła adw. Zofia Woźniak z Warszawy. W rywalizacji open brutto zwyciężył Kamil Skóra, a w netto Paweł Szewczak. Klasyfikację prawników spoza palestry wygrał r.pr. Radosław Radowski. Odbyła się Akademia Golfa, w której osoby zainteresowane mogły spróbować swych sił. Dzień zakończyła uroczysta kolacja, podczas której odbył się koncert wirtuoza gitary z Chile.

Tradycyjnie w niedzielę można było poprawić swoje wyniki podczas turnieju Toga Rewanż. Wystartowało 68 osób. Bezapelacyjnie w drugim dniu zawodów w klasyfikacji adwokatów zwyciężyła adw. Katarzyna Zawada z Olsztyna przed adw. Grzegorzem Kwiatkowskim z Łodzi i adw. Kamilem Miężalskim z Warszawy. W pozostałych kwalifikacjach zwyciężyli Sławomir Rytych (brutto), Wojciech Majcherczyk (netto) i Krzysztof Wolski (prawnicy).

Gościem i aktywnym uczestnikiem Wydarzenia był adw. Stanisław Estreich – członek Prezydium NRA Przewodniczący Komisji Integracji Środowiskowej, Kultury, Sportu i Turystyki Naczelnej Rady Adwokackiej, a także adw. Andrzej Kozielski członek tejże komisji, adw. Stefan Salamon – Dziekan ORA w Olsztynie, Michał Kontraktowicz – Wójt Gminy Stawiguda.

TOGAGOLF jako golfowy turniej adwokatów jest rozpoznawalną marką ściśle związaną z Adwokaturą. Turniej organizuje od 23 lat Okręgowa Rada Adwokacka w Olsztynie, ostatnio z udziałem miejscowego Stowarzyszenia „Tomaszkowo”. Sponsorem Wydarzenia jest Naczelna Rada Adwokacka, a honorowym patronem imprezy był Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

adw. Jerzy Dobrzański
wicedziekan ORA w Olsztynie
/organizator turnieju

Relacja z XXII  Turniej TOGA GOLF 2021

W dniach 11-12 września 2021 r. na pięknym polu golfowym w Naterkach k/Olsztyna został rozegrany XXII Turniej TOGA GOLF 2021. Dopisała pogoda i humory uczestników.

 

W pierwszym dniu zawodów, w sobotę rozegrany został turnieju główny TOGA GOLF, w którym wzięło udział 103 gofistów. Osoby zainteresowane golfem (30 osób) poznały reguły i próbowały swych sił w Akademii Golfa. W drugim dniu zawodów, w niedzielę golfiści starali się poprawić swoje osiągnięcia podczas turnieju Toga Rewanż. Taka próba była traktowana przez adwokatów jak apelacja, więc od przyszłego roku turniej w drugim dniu zmienia nazwę na Toga Apelacja. Początkujący golfiści w tym czasie mieli swój turniej na małym 6 dołkowym polu.

 

Wielki sukces odnieśli adwokaci reprezentujący Izbę Adwokacką w Olsztynie. W X Mistrzostwach Polski Izb Adwokackich w Golfa zwyciężyła drużyna naszej izby w składzie adw. Katarzyna Zawada i adw. Jan Wasilewski przed Izbą Adwokacką w Łodzi (adw. Elżbieta Wolschendorf Łazowska, adw. Jagoda Wolska), Izbą Adwokacką w Warszawie (adw. Wojciech Bagiński, adw. Paweł Schubert), Izbą Adwokacką w Szczecinie (adw. Mirosław Łopatto, adw. Andrzej Mataj) i Pomorską Izbą Adwokacką (adw. Stanisław Borzdyński, adw. Roman Olszewski).

 

W klasyfikacji indywidualnej adwokatów XXII Toga Golf 2021 zwyciężyła adw. Katarzyna Zawada (Olsztyn) przed adw. Grzegorzem Jaworskim (Katowice) i adw. Jagodą Wolską (Łódź). W kategorii prawników zwyciężył Dariusz Kwiatkowski (Warszawa), przed Wojciechem Kottikiem (Olsztyn) i Andrzejem Olszewskim (Szczecin). Rywalizację Open Stroke Play Brutto wygrał Michał Śladowski przed Kamilem Skórą i Lechem Sokołowskim. Wieczorem golfiści i licznie przybyli goście cieszyli się ze spotkania na uroczystej kolacji, której atrakcjami były konkursy i tańce.

 

W niedzielnym turnieju Toga Rewanż zwyciężył adw. Stanisław Borzdyński (Gdańsk) przed adw. Pawłem Dowgwiłłowiczem (Olsztyn) i adw. Maciejem Linzenbarth (Kraków). Wśród prawników najlepszy był Sebastian Urban z Warszawy, a rywalizację w kategorii Open wygrał Jan Sikorski z Krakowa. Klasyfikacja open turnieju Toga Golf i Toga Rewanż jest dostępna tutaj

 

W golfa można zacząć grać w każdym wieku i nasza impreza właśnie do takiej aktywności zachęca adwokatów i aplikantów adwokackich. Jest coraz większe zainteresowanie golfem w naszym środowisku. Duży wkład w popularyzację tej dyscypliny odgrywa Turniej TOGA GOLF. Jest to od lat największa i najpopularniejsza golfowa impreza adwokacka. Golf pozwala na znakomity relaks i pomaga skutecznie oderwać się od codziennych stresów związanych z zawodem adwokata. Ważna jest otwarta formuła Wydarzenia, gdyż promuje Adwokaturę wśród jego uczestników – ludzi wpływowych w swoich środowiskach. Niektórzy uczestnicy biorący udział niemal we wszystkich edycjach tworzą zgraną społeczność golfową i adwokacką. Wzrostowi zainteresowania golfem nie przeszkadza pandemia albowiem gra toczy się na świeżym powietrzu z zachowaniem odległości między graczami.

 

Gośćmi i uczestnikami Wydarzenia byli Michał Kontraktowicz – Wójt Gminy Stawiguda, adw. Sławomir Ciemny Przewodniczący Komisji Rewizyjnej NRA, adw. Stanisław Estreich – członek Prezydium NRA Przewodniczący Komisji Integracji Środowiskowej, Kultury, Sportu i Turystyki Naczelnej Rady Adwokackiej i adw. Andrzej Kozielski członek tejże komisji, adw. Stefan Salamon – Dziekan ORA w Olsztynie, adw. Mirosława Pietkiewicz członek NRA, adw. Grzegorz Puszkarski Wiceprezes Polskiego Związku Golfa.

 

TOGA GOLF jako golfowy turniej prawniczy jest rozpoznawalną marką ściśle związaną z Adwokaturą. Turniej TOGAGOLF organizuje od 21 lat Okręgowa Rada Adwokacka w Olsztynie. Od kilku lat współorganizatorem imprezy jest Stowarzyszenie Tomaszkowo. Sponsorem Wydarzenia jest Naczelna Rada Adwokacka. Dziękuję sponsorom wymienionym w zakładce „SPONSORZY”.

 

adw. Jerzy Dobrzański
/organizator turnieju/

Relacja z XXI  Turniej Adwokatów TOGA GOLF 2020

Tegoroczny XXI Turniej TOGA GOLF odbywający się w dn. 12-13 września 2020 r. na pięknym polu golfowym w Naterkach k/Olsztyna cieszył się rekordowym powodzeniem. W turnieju głównym w sobotę do zawodów wystartowało 119 osób, a w niedzielę 80. Żaden turniej w Polsce w ten weekend nie cieszył się takim powodzeniem. Dopisała pogoda i humory uczestników. Imprezę uświetnił znakomity koncert chóru Konsonans.
W najważniejszej konkurencji – IX Mistrzostwach Izb Adwokackich w Golfa zwycięstwo odniosła drużyna Pomorskiej Izby Adwokackiej w składzie adw. Roman Olszewski i adw. Stanisław Borzdyński. Drugie miejsce zajęła Izba Adwokacka w Olsztynie (adw. Paweł Dowgwiłłowicz i adw. Jan Wasilewski), trzecie miejsce Izba Adwokacka w Szczecinie (adw. Andrzej Mataj i adw. Mirosław Łopatto), czwarte Izba Adwokacka w Łodzi (adw. Andrzej Piotrowski i adw. Grzegorz Kwiatkowski), piąte Izba Adwokacka we Wrocławiu (adw. Andrzej Pasierski i adw. Mateusz Szymański). Dalsze miejsca zajęli reprezentanci Izby Adwokackiej w Katowicach, Izby Adwokackiej w Warszawie i Izby Lubelskiej.

W konkursie indywidualnym adwokatów triumfował adw. Stanisław Borzdyński przed adw. Romanem Olszewskim (obaj Izba Pomorska) i adw. Pawłem Dowgwiłłowiczem Izba Olsztyńska. Wśród pań zwyciężyła adw. Katarzyna Zawada z Izby Olsztyńskiej. W zawodach dla poczatkujących w Akademii Golfa pierwsze miejsce zajęła adw. Marlena Maćkowska z Izby Olsztyńskiej.

W drugim dniu zawodów w tradycyjnie rozgrywanym turnieju TOGA REWANŻ wśród adwokatów triumfował adw. Andrzej Mataj (Szczecin) przed adw. Andrzejem Piotrowskim (Łódź) i adw. Stanisławem Borzdyńskim (Elbląg). Wśród pań ponownie zwyciężyła adw. Katarzyna Zawada z Olsztyna.
Turniej TOGA GOLF jest turniejem otwartym i oprócz klasyfikacji adwokatów prowadzona była klasyfikacja prawników spoza adwokatury i klasyfikacja open netto i brutto. Rywalizację prawników wygrał Wojciech Kottik (Olsztyn) przed Dominikiem Krawczykiem (Warszawa) i Dawidem Maciejewskim (Wrocław), a w klasyfikacji „open” bezkonkurencyjny był Adam Bernaciak z Olsztyna. Konkurs na najdalsze uderzenie wygrał junior reprezentant Polski Krzysztof Sosnowski, a spośród pań najdalej posłała piłkę Agnieszka Bednarczyk. Konkurs na uderzenie najbliżej dołka wygrał adw. Zbigniew Terlik. Zachęcam do zapoznania się z pełnymi wynikami w zakładce „WYNIKI”.

Turniej TOGA GOLF organizuje od 21 lat Okręgowa Rada Adwokacka w Olsztynie. Od kilku lat współorganizatorem imprezy jest Stowarzyszenie Tomaszkowo. Sponsorem wydarzenia była Naczelna Rada Adwokacka. Jak co roku honorowy patronat nad turniejem objął Przewodniczący Komisji Integracji Środowiskowej, Kultury, Sportu i Turystyki NRA adw. Stanisław Estreich i Dziekan ORA w Olsztynie adw. Stefan Salamon. Gośćmi imprezy byli Andrzej Abako – Starosta Olsztyński, Michał Kontraktowicz – Wójt Gminy Stawiguda, adw. Mirosława Pietkiewicz – członek NRA i adw. Grzegorz Puszkarski wiceprezes Polskiego Związku Golfa.

Na stronie www.mazurygolf.pl znajdziecie więcej zdjęć i pełne wyniki turnieju. Dziękuję sponsorom wymienionym w zakładce „SPONSORZY”.

 

adw. Jerzy Dobrzański
wicedziekan ORA Olsztyn
/organizator turnieju/

Jubileuszowy XX Otwarty Turniej Adwokatów TOGAGOLF 2019

Zakończył się XX Otwarty Turniej Adwokatów TOGAGOLF 2019 organizowany przez Okręgową Radę Adwokacką w Olsztynie. Turniej z racji jubileuszu miał być wyjątkowy i taki rzeczywiście był. Golfiści przybyli z najdalszych zakątków Polski. W samym turnieju głównym w pierwszym tylko dniu rywalizowało aż 99 golfistów, w drugim ponad 60. Początkujący golfiści pod okiem trenerów golfa próbowali swoich sił w Akademii Golfa.

Jak co roku honorowy patronat nad turniejem objął Przewodniczący Komisji Integracji Środowiskowej, Kultury, Sportu i Turystyki NRA adw. Stanisław Estreich i Dziekan ORA w Olsztynie adw. Stefan Salamon. Gośćmi imprezy byli m.in. Andrzej Abako – Starosta Olsztyński i Michał Kontraktowicz – Wójt Gminy Stawiguda.

Turniej TOGAGOLF jest najpopularniejszą w Polsce golfową imprezą prawników i jest rozgrywany nieprzerwanie od 2000 roku. Pogoda w sobotę podczas turnieju głównego TOGAGOLF była znakomita. W niedzielę bardzo silny i zimny wiatr utrudniał życie golfistom. Niektórzy ponoć widzieli nawet popychane wiatrem, wędrujące samoistnie po greenie piłki.

Rozegrane zostały kolejne VII Mistrzostwa Polski Izb Adwokackich w Golfa. Pierwsze miejsce zdobyła drużyna Izby Adwokackiej w Łodzi w składzie adw. Elżbieta Wolschendorf-Łazowska i adw. Krzysztof Łazowski. Drugie miejsce zajęła drużyna Izby Szczecińskiej (adw. Mirosław Łopatto i adw. Andrzej Mataj), a trzecie miejsce drużyna Izby Olsztyńskiej w składzie (adw. Katarzyna Zawada i adw. Wojciech Kozielski). W turnieju indywidualnym zwyciężyła adw. Elżbieta Wolschendorf-Łazowska reprezentująca Izbę Łódzką, a kolejne miejsca zajęli: adw. Grzegorz Jaworski (Izba Katowicka), adw. Krzysztof Łazowski (Izba Łódzka), adw. Katarzyna Zawada (Izba Olsztyńska), adw. Andrzej Pasierski (Izba Wrocławska), adw. Ewa Weinar (Izba Warszawska), adw. Agnieszka Jakubowska (Izba Poznańska), adw. Jagoda Wolska (Izba Łódzka), adw. Mirosław Łopatto (Izba Szczecińska), adw. Grzegorz Kwiatkowski (Izba Łódzka), adw. Zofia Woźniak (Izba Łódzka), adw. Andrzej Mataj (Izba Szczecińska), adw. Andrzej Piotrowski (Izba Łódzka), adw. Stanisław Borzdyński (Izba Pomorska), adw. Wojciech Kozielski (Izba Olsztyńska), adw. Tomasz Radziwilski (Izba Olsztyńska), adw. Joanna Tkaczyk (Izba Warszawska).

Licznie przybyli przedstawiciele innych zawodów prawniczych. Rywalizację prawników wygrał Krzysztof Wolski z Łodzi przed Pawłem Skarżyńskim z Olsztyna i Tomaszem Kisielem z Augustowa.

Najlepszy wynik w klasyfikacji stableford netto uzyskał junior Marcel Żurawski, a klasyfikację strokeplay brutto wygrał Paweł Adamczyk.

Z racji jubileuszu bardzo uroczysty przebieg miała ceremonia zakończenia turnieju głównego TOGAGOLF. Osoby, które przez 20 lat szczególnie przyczyniły się do organizacji turnieju, otrzymały podziękowanie i pamiątkowe, specjalnie przygotowane na tę uroczystość medale. Golfiści pięknie podziękowali też pomysłodawcom i organizatorom turnieju TOGAGOLF: adwokatowi Jerzemu Dobrzańskiemu i jego żonie Urszuli mobilizując ich do dalszego organizowania tej imprezy. Niezwykle miłym jubileuszowym akcentem było wyróżnienie (medal) i piękny bukiet kwiatów dla adw. Kasi Zawada i Pawła Skarżyńskiego, którzy właśnie na Todze się poznali, a wyróżnienie przyjmowali ze swoją 3 letnią córeczką.

Gościem wieczoru był Krzysztof Daukszewicz, którego recital długo pozostanie w pamięci uczestników. Tradycyjnie wieczorem odbyła się uroczysta kolacja, Podczas bankietu odbyły się już kultowe konkursy puttowania – tym razem putterem dla leworęcznych.

Drugi dzień zawodów TOGA REWANŻ jak zawsze był trudniejszy nie tylko z powodu zmęczenia ale też z powodu bardzo silnego wiatru. Rywalizację adwokatów wygrał adw. Krzysztof Łazowski, przed adw. Mirosławem Łopatto i adw. Jagodą Wolską. Wśród prawników zwyciężył Marek Czecharowski z Warszawy. Rywalizację „open” w klasyfikacji stableford netto wygrała Anna Bacławska, a stroke play brutto Marek Orłowski.
Impreza była bardzo udana. Golfiści wyjeżdżali z gościnnego pola golfowego Mazury Golf & Country Club zapowiadając swój przyjazd za rok.

Współorganizatorem wydarzenia była Naczelna Rada Adwokacka i Stowarzyszenie Tomaszkowo. Zapraszamy na stronę www.togagolf.pl i dziękujemy wymienionym na tej stronie sponsorom.

Relacja z XIX Turnieju TOGAGOLF 2018

To była już dziewiętnasta edycja otwartego turnieju prawników Toga Golf! Popularna TOGA cieszy się niesłabnącą popularnością. Odległości nie stanowią przeszkody dla golfistów i przyjeżdżają na nasz turniej z najdalszych zakątków Polski. Jest to jedna z najstarszych cyklicznych imprez golfowych w Polsce i ma swoich fanów, którzy nie opuszczają żadnej edycji. Format rywalizacji netto stableford pozwala na wyrównuje szanse golfistów o bardzo różnych umiejętnościach. Toga to nie tylko turniej golfowy ale także spotkanie przyjaciół. Wielką atrakcją jest zawsze odwiedzenie jednego z najpiękniejszych polskich pól golfowych w Polsce – pola klubu Mazury Golf & Cuntry Club w Naterkach k/ Olsztyna.

Atmosfera jak zawsze była znakomita i wraz z uczestnikami bardzo o to się starają organizator Jerzy Dobrzanski z żoną Urszulą oraz właściciele i pracownicy tego najpiękniejszego polskiego pola golfowego.

W sobotę odbyła się pierwsza odsłona dwudniowej imprezy – sztandarowa „Toga Golf”. Na starcie, mimo oględnie mówiąc -mało zachęcającej pogody stawiło się ponad 73 zawodników. Indywidualnie klasyfikację adwokatów wygrał adw. Stanisław Borzdyński (Izba Pomorska) przed adw. Grzegorzem Jaworskim (Izba Katowicka) i adw. Andrzejem Matajem (Izba Szczecińska). Wśród pań w klasyfikacji adwokatów triumfowała adw. Elżbieta Wolschendorf-Łazowska (Izba Łódzka). W rywalizacji prawników zwyciężył Paweł Skarżyński, a kategorię open wygrał Zbigniew Cichy przed zwycięzcą klasyfikacji brutto strokeplay (73 uderzenia brutto, pięć birdie) Kamilem Skórą. Najlepszy rezultat wśród Pań, uzyskała Beata Dziura, która przyjechała do Naterek aż z Kalinowych Pól.

Toga Golf to turniej adwokatów. Zostały więc rozegrane już VII Mistrzostwa Polski Izb Adwokackich w Golfie. Mistrzami Polski została drużyna Izby Adwokackiej w Szczecinie w składzie adw. Mirosław Łopatto i adw. Andrzej Mataj. Drugie miejsce zdobyli reprezentanci Pomorskiej Izby Adwokackiej w składzie adw. Roman Olszewski i adw Stanisław Borzdyński, a trzecie miejsce wywalczyli obrońcy tytułu z ub. roku, drużyna adwokatów z reprezentujących Izbę Łódzką w składzie adw. Elżbieta Wolschendorf-Łazowska i adw. Jagoda Wolska.

Wydarzeniem był start juniorów. Najmłodszą uczestniczką była 9 letnia Natasza Śladowska, dla której Był to dla niej pierwszy 18 – dołkowy turniej. Tę rywalizację wygrała Julia Woźniak z Sobieni, która na turniej przyjechała z mamą adw. Zofią Woźniak.

Wieczorem odbył się tradycyjny bankiet, podczas którego przeprowadzony został już kultowy konkurs puttowania na niezniszczalnej zielonej macie, posiadającej oprócz dołka, również bunkier i przeszkodę wodną. Rywalizacja była niezwykle zacięta i wymagała wielu rund eliminacyjnych. Wreszcie, kiedy emocje sięgnęły zenitu, w kilkuosobowej dogrywce, trafiając trzy putty z rzędu do dołka, triumfował adw. Jerzy Dobrzański (Izba Olsztyńska).

 

Drugi dzień to tradycyjnie czas na poprawę wyników podczas zawodów TOGA REWANŻ. Golfiści pomimo wieczornego miłego spotkania skoro świt o 9 rano, metodą „shotgun” wystartowali do rywalizacji. Tym razem pogoda była wręcz wymarzona dla tej dyscypliny. Klasyfikację adwokatów wygrał adw. Krzysztof Łazowski przed adw. Grzegorzem Jaworskim i adw. Jagodą Wolską. Wśród Pań adwokatów bezkonkurencyjna byłą adw. Wolschendorf-Łazowska, a wśród prawników triumfował ponownie Paweł Skarżyński. Najlepszy wynik brutto osiągnął Cezary Łosko, drugi był Michał Śladowski, a trzeci Adam Sawicki. W klasyfikacji stableford netto najlepszy okazał się Grzegorz Musiałowicz, a wśród kobiet Agnieszka Sawicka.

TOGA GOLF jest największym otwartym turniejem prawniczym. Od lat skutecznie popularyzuje tę dyscyplinę będąc nie tylko imprezą golfistów ale także skierowaną do osób nie grających w golfa ale chcących spróbować swych sił w Akademii Golfa. Ta trudna, olimpijska dyscyplina jest obciążona wieloma fałszywymi wyobrażeniami. Wbrew obiegowym opiniom to poważny wysiłek dla całego organizmu oraz świetny sposób na zachowanie dobrej sylwetki i kondycji. Dla adwokatów jest to idealny sposób na relaks i na ciekawe spędzanie czasu. Wielką atrakcją jest odwiedzenie jednego z najpiękniejszych polskich pól golfowych w Polsce – pola klubu Mazury Golf & Cuntry Club w Naterkach k/ Olsztyna.

Zapraszamy za rok na jubileuszową, już dwudziestą odsłonę Toga Golf!

Relacja z XVIII Turnieju TOGAGOLF 2017

W dniach 16-17 września 2017 r. pole golfowe Mazury Golf & Country Club w Naterkach już po raz kolejny gościło golfistów na XVIII Turnieju TOGAGOLF 2017 organizowanym przez Okręgową Radę Adwokacką w Olsztynie. Jak co roku patronat nad turniejem objął Przewodniczący Komisji Integracji Środowiskowej Sportu, Turystyki i Wypoczynku Naczelnej Rady Adwokackiej – adw. Stanisław Estreich i Dziekan Okręgowej Rady Adwokackiej adw. Stefan Salamon.

W sobotę został rozegrany otwarty turniej główny XVIII TOGAGOLF 2017, a w niedzielę uczestnicy mogli poprawić swoje wyniki rywalizując z turnieju XVIII TOGAGOLF REWANŻ. Podczas dwóch dni w turniejach i konkursach rywalizowało około 127 osób, w tym wielu adwokatów i przedstawicieli innych zawodów prawniczych. Licznie przybyli kibice, którzy wspomagali swoich przyjaciół i bliskich. Prowadzone były też klasyfikacje open obejmujące wszystkich uczestników oraz klasyfikacje adwokatów i prawników obejmująca przedstawicieli innych zawodów prawniczych.

Najważniejszą konkurencją były VI Mistrzostwa Izb Adwokackich w Golfie. Mistrzami Polski zostali adw, Krzysztof Łazowski i adw. Andrzej Piotrowski reprezentujący Izbę Łódzką. Wicemistrzami zostali adw. Andrzej Mataj i adw. Mirosław Łopatto z Izby Szczecińskiej. Trzecie miejsce zajęli adw. Katarzyna Zawada i adw. Jerzy Dobrzański z Izby Olsztyńskiej. Efektowne puchary ozdobią siedziby zwycięskich rad adwokackich.

W klasyfikacji indywidualnej adwokatów triumfował adw. Krzysztof Łazowski przed adw. Andrzejem Piotrowskim – obaj z Izby Łódzkiej. trzecie miejsce zajął adw. Andrzej Mataj z Izby Szczecińskiej. Pierwszą dziesiątkę w tej klasyfikacji uzupełniają adw. Grzegorz Jaworski (Katowice), adw. Jerzy Dobrzański (Olsztyn), adw. Mirosław Łopatto (Szczecin), adw. Adam Kiczka (Gdańsk), adw. Zofia Woźniak (Warszawa), adw. Katarzyna Zawada (Olsztyn) i adw. Jagoda Wolska (Łódź). W konkurencji prawników (obejmującej przedstawicieli innych zawodów prawniczych) najlepszy rezultat osiągnął Radosław Radowski przed Tomaszem Staranowiczem i Sławomirem Majchrzakiem, a w klasyfikacji open zwyciężył Wojciech Ochocki przed Waldemarem Bacławskim i Aleksandrem Łazowskim. Najlepszy rezultat brutto osiągnął Cezary Łosko pokonując pole z zaledwie dwoma uderzeniami powyżej par.

W niedzielę w TOGAGOLF REWANŻ rywalizację adwokatów wygrał adw. Mirosław Łopatto z Izby Szczecińskiej przed adw. Grzegorzem Jaworskim z Izby Katowickiej i adw. Jagodą Wolską z Izby Łódzkiej. Wśród prawników najlepszy wynik osiągnął Paweł Skarżyński. Rywalizację open wygrała Agnieszka Bednarczyk, a najlepszy wynik brutto osiągnął Romuald Centkowski.

Podczas turnieju rozegrane zostały również konkursy na najdłuższe uderzenie – longest drive (zwycięzcy: Julia Woźniak – panie; adw. Krzysztof Łazowski – panowie) i na uderzenie najbliżej dołka – nearest to pin (zwyciężył Artur Górski). W Akademii Golfa uczestnicy poznawali zasady tej dyscypliny i próbowali swoich sił. Początkujący golfiści grali na małym 6 dołkowym polu.

Uroczyste zakończenie rozgrywanego w sobotę turnieju głównego, rozdanie pucharów i nagród odbyło się domu klubowym MG&CC, który jest jednym z najefektowniejszych obiektów tego typu w Polsce. Podczas akcji charytatywnej na rzecz niepełnosprawnego dziecka golfiści zebrali 2280 zł. Impreza kończyła się w późnych godzinach przy dobrej muzyce.

Ogólnopolski Turniej Golfowy Adwokatów TOGAGOLF  ma swoich wiernych fanów. Są osoby, które uczestniczą w zawodach od początku czyli od 2000 roku. Pomysłodawcą i organizatorem tych turnieju z upoważnienia Okręgowej Rady Adwokackiej jest adw. Jerzy Dobrzański. Wspiera turniej od lat Naczelna Rada Adwokacka. Szczególne podziękowanie należą się adw. Stanisławowi Estreichowi – Przewodniczącemu Komisji Integracji Środowiskowej Sportu, Turystyki i Wypoczynku NRA bardzo zaangażowanemu w organizację imprezy. Fundatorami nagród i upominków było także Wydawnictwo Prawnicze C.H. Beck, Laboratorium Kosmetyczne Dr Irena Eris i właściciele pola golfowego Mazury Golf @ Country Club.

Na stronach www.togagolf.pl  i www.mazurygolf.pl są wyniki i relacje z tegorocznego turnieju i z lat ubiegłych.

Relacja z XVI Turnieju TOGAGOLF 2015

W dniach 5-6 września 2015 r. pole golfowe Mazury Golf & Country Club w Naterkach już po raz kolejny gościło golfistów na XVI Turnieju TOGA GOLF organizowanym od 2000 roku przez Okręgową Radę Adwokacką w Olsztynie. Jak co roku patronat nad XVI Turniejem TOGA GOLF objął Przewodniczący Komisji Integracji i Sportu Naczelnej Rady Adwokackiej – adw. Stanisław Estreich i Prezydent Miasta Olsztyna Piotr Grzymowicz.

W sobotę 5 września 2015 r. na dużym polu rozegrany został Turniej Główny TOGA GOLF, w którym wzięło udział 70 osób. Na małym 6-dołkowym polu zmagały się natomiast wschodzące gwiazdy golfa. Dla tych, którzy nigdy wcześniej nie mieli do czynienia z tą dyscypliną sportu zorganizowana została „Akademia Golfa” pozwalająca na zapoznanie się z zasadami gry.

W Turnieju Głównym w kategorii adwokatów bezkonkurencyjny okazał się adw. Piotr Dejnowicz z Warszawy, który zajął pierwsze miejsce. Zanim uplasowali się adw. Mirosław Łopatto, adw. Krzysztof Łazowski, adw. Andrzeja Piotrowski, adw. Grzegorz Jaworski, adw. Andrzej Mataj, adw. Antoni Zakrzewski. adw. Stanisław Borzykowski i adw. Mirosław Narolski. W kategorii prawników zwyciężył Piotr Ostaszewski, wyprzedzając Grzegorza Reka oraz Pawła Skarżyńskiego. W kategorii Open w klasyfikacji strokeplay brutto najlepszy rezultat osiągnął Piotr Ostaszewski. Na podium znaleźli się także Bogusław Bil oraz Cezary Łosko. Ponieważ klasyfikacja brutto miała priorytet, osoby które zdobyły w niej miejsce na podium, nie brane były pod uwagę na podium klasyfikacji netto  W tej sytuacji w kategorii stableford netto laur zwycięstwa zdobył Zbigniew Cichy wygrywając z Renatą Marcol (najlepszą kobietą w kategorii Open) oraz Waldemarem Bacławskim..

Podczas imprezy w pierwszym dniu zawodów rozegrane zostały IV Mistrzostwa Polski Izb Adwokackich w Golfa. Po zaciętej rywalizacji zwyciężyła Izba Adwokacka w Szczecinie (w składzie adw. Mirosław Łopatto oraz adw. Andrzej Mataj) uzyskując 45 pkt stableford netto i pokonując tym samym zaledwie o jeden punkt zeszłorocznych zwycięzców, tj Izbę Adwokacką w Łodzi (w składzie adw. Krzysztof Łazowski oraz adw. Andrzej Piotrowski). Na trzecim miejscu uplasowali się przedstawiciele Izby Adwokackiej w Warszawie – adw. Artur Dejnowicz i adw. Antoni Zakrzewski uzyskując 35 pkt stableford netto.

Tradycyjnie podczas turnieju rozegrano także konkurs na najdłuższe uderzenie – Longest drive (wśród kobiet zwyciężyła Agnieszka Bednarczyk, wśród mężczyzn – Michał Poniż) oraz konkurs na uderzenie najbliżej dołka – nearest to pin (zwyciężył Janusz Mikołajczyk).

Zwycięzcami turnieju na 6-dołkowym polu zostali synowie stałych uczestników naszej imprezy, adwokackiego małżeństwa z Łodzi, p. Elżbiety i Krzysztofa Łazowskich. W tej konkurencji Karol Łazowski pokonał swojego brata Aleksandra Łazowskiego. W kategorii adwokatów najlepsza była adw. Katarzyna Zawada (najlepsza golfistka Izby Adowkackiej w Olsztynie), tuż przed adw. Bartłomiejem Wacławem, apl. adw. Maciejem Karpińskim oraz adw. Pawłem Mąka (także reprezentatami Izby Adwokackiej w Olsztynie). Turniej na małym polu cieszył się dodatkowo dużym zainteresowaniem aplikantów adwokackich oraz młodych prawników. W Akademii Golfa konkurs na najdalsze uderzenie wygrał Dominik Korwek, natomiast w konkursie patowania bezkonkurencyjna okazała się Patrycja Jankowska.

Uroczyste rozdanie pucharów i nagród zwycięzcom Turnieju odbyło się w hotelu „Przystań & SPA ” w Olsztynie, przy udziale p. Haliny Zborowskiej-Boruch – Wiceprezydenta Olsztyna, adw. Stanisława Estreicha – Przewodniczącego Komisji Integracji Środowiskowej Sportu, Turystyki i Wypoczynku NRA, Ewy Dobrzyńskiej Murawka Wiceprezesa Sądu Okręgowego w Olsztynie, adw. Andrzeja Kozielskiego – Dziekana Okręgowej Rady Adwokackiej w Olsztynie, adw. Mirosławy Pietkiewicz reprezentującej Naczelną Radę Adwokacką).

W niedzielę 6 września 2015 r. rozegrany został XVI Turniej TOGA REWANŻ 2015, w którym wystartowało ponad 50 osób. Podczas tego drugiego dnia golfowych w kategorii adwokaci zwyciężył adw. Krzysztof Łazowski, przed adw. Arturem Dejnowiczem oraz adw. Mirosławem Łopatto. Na kolejnych miejscach znaleźli się adw. Antoni Zakrzewski, adw. Andrzej Piotrowski, adw. Grzegorz Jaworski oraz adw. Andrzej Mataj. W klasyfikacji strokeplay brutto w kategorii prawników wygrał Piotr Ostaszewski, a w klasyfikacji stableford netto wśród prawników najlepszy był sędzia ze Szczecina Andrzej Olszewski. W kategorii Open strokeplay brutto wygrał – Romuald Centowski., a w kategorii Open stableford netto – Tadeusz Szkałuba. W klasyfikacji kobiet zwyciężyła Anna Bacławska.

Uroczyste rozdanie pucharów i nagród zwycięzcom Turnieju odbyło się w hotelu „Przystań & SPA ” w Olsztynie, przy udziale p. Haliny Zborowskiej-Boruch – Wiceprezydenta Olsztyna, adw. Stanisława Estreicha – Przewodniczącego Komisji Integracji Środowiskowej Sportu, Turystyki i Wypoczynku NRA, Ewy Dobrzyńskiej-Murawka Wiceprezesa Sądu Okręgowego w Olsztynie, adw. Andrzeja Kozielskiego – Dziekana Okręgowej Rady Adwokackiej w Olsztynie, adw. Mirosławy Pietkiewicz Skarbnika Naczelnej Rady Adwokackiej.

Współorganizatorem zawodów było Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw Lokalnych „TOMASZKOWO”. Nie sposób pominąć także pomocy, jakiej udzieli sponsorzy, którzy jak co roku przygotowali wspaniałe nagrody. Wyjątkowe podziękowania składam Ingenium sp. z o.o., Hotelowi Krasickiemu w Lidzbarku Warmińskim, KruliQ Wine&Art, Laboratorium kosmetycznemu Dr Irena Eris, Cursor S.A. CEDC, Wydawnictwu C.H. Beck oraz Edmar Auto sp. j.


Jerzy Dobrzański

Relacja z XV Turnieju TOGAGOLF 2014

W dniach 27-28 września 2014 r. na polu golfowym Mazury Golf & Country Club w Naterkach k/Olsztyna odbyły się organizowane po raz piętnasty przez Okręgową Radę Adwokacka w Olsztynie dwudniowe, golfowe zmagania adwokatów – XV TOGAGOLF 2014.

Turniej TOGAGOLF jest oficjalnym turniejem Polskiego Związku Golfa. Rozgrywany od 2000 roku cieszy się dużym powodzeniem jako impreza integracyjna środowiska adwokatów i przedstawicieli innych zawodów. Od lat jest to także impreza także dla osób, które dotychczas nie zetknęły się z golfem. Honorowy patronat turnieju objął Piotr Grzymowicz – Prezydent Miasta Olsztyna i adw. Stanisław Estreich – Przewodniczący Komisji Integracji i Sportu Naczelnej Rady Adwokackiej.

Impreza odbyła się w znakomitej atmosferze, przy wspaniałej, słonecznej aurze. W pierwszym dniu (27.09.2014 r.) rozegrany został turniej główny XV TOGAGOLF 2014. r. a w niedzielę (28.09.2014 r.) turniej TOGA REWANŻ 2014. Początkujący golfiści rywalizowali w turnieju na małym 6 dołkowym polu. Dla osób, które nie zetknęły się z golfem zorganizowana została „Akademia Golfa”, w której chętni poznali zasady gry, mieli okazję spróbować swoich sił także podczas konkursu.W turnieju głównym XV TOGAGOLF 2014 w sobotę, wzięło udział 51 osób, a w niedzielę w turnieju TOGA REWANŻ uczestniczyło 28 osób. W turnieju na małym polu rywalizowało 21 osób, a w Akademii Golfa 16 osób. Impreza ma swoich kibiców, którzy licznie przybyli wspomagać swoich przyjaciół i bliskich.W pierwszym dniu (27.09.2014) w turnieju głównym TOGAGOLF w klasyfikacji adwokatów zwyciężył adw. Grzegorz Kwiatkowski z Izby Łódzkiej, przed adw. Mirosławem Łopatto z Izby Szczecińskiej i apl. adw. Arturem Dejnowiczem z Izby Warszawskiej, adw. Grzegorzem Jaworskim z Izby Katowickiej i adw. Stanisławem Borzdyńskim z Izby Gdańskiej. Spośród przedstawicieli innych zawodów prawniczych najlepszy rezultat osiągnął Piotr Ostaszewski przed Grzegorzem Rekiem, Pawlem Skarżyńskim, Andrzejem Kurkowskim i Markiem Czecharowskim. Puchar Prezydenta Olsztyna w klasyfikacji „open” strokeplay brutto zdobył Michał Śladowski (ten sam rezultat uzyskał Romuald Centkowski), a w klasyfikacji stableford netto 3/4 handicapu zwyciężył Łukasz Boruc. Wśród kobiet w klasyfikacji open najlepszy wynik osiągnęła Maria Mitukiewicz. Podczas turnieju rozegrane zostały konkursy na najdłuższe uderzenie – longest drive (zwycięzcy: Malgorzata Rudnicka – panie; Romuald Centkowski- panowie) i na uderzenie najbliżej dołka – nearest to pin (zwyciężył Józef Matczak). W turnieju na 6 dołkowym polu zwyciężył Michał Kwiecień. Wystąpiła w tej konkurencji liczna grupa przedstawicieli palestry olsztyńskiej. W konkurencji adwokatów zwyciężyła adw. Oliwia Boruc, pokonując adw. Katarzynę Zawada, apl. adw. Pawła Mąkę, apl. adw. Bartłomieja Wacława, apl. adw. Joannę Klonowską,, apl. adw. Natalię Woźniaczak, apl. adw. Annę Bryżys Krasodomską, adw. Jakuba Usowicza i adw. Monikę Kobylińską. W Akademii Golfa zwyciężyła adw. Monika Czarnecka także z Izby Olsztyńskiej. Kibicował golfistom także znakomity olsztyński adwokat, organizator wielu imprez sportowych, adw. Andrzej Szydziński, który podczas imprezy wygrał weekend z BMW.

W drugim dniu w turnieju TOGA REWANŻ rozegrane zostały III Mistrzostwa Polski Izb Adwokackich. Po zaciętej walce zwyciężyła drużyna adw. Mirosława Łopatto z Izby Szczecińskiej przed zespołem adw. Stanisława Borzdyńskiego z Izby Gdańskiej. W konkurencjach indywidualnych w klasyfikację generalną strokeplay brutto wygrał Cezary Łosko, a stableford netto Gregorz Rek. Wśród adwokatów najlepszy wynik osiągnął adw. Mirosław Łopatto.Uroczyste zakończenie imprezy odbyło się w hotelu „Hotel Park” w Olsztynie. Puchary wręczał Piotr Grzymowicz – Prezydent Miasta Olsztyna, adw. Mirosława Pietkiewicz reprezentująca Naczelną Radę Adwokacką i adw. Andrzej Kozielski – Dziekan Okręgowej Rady Adwokackiej w Olsztynie.Nie sposób pominąć pomocy jakiej udzielili sponsorzy imprezy. Bardzo zaangażowała się w organizację turnieju Naczelna Rada Adwokacka. Szczególne podziękowanie organizator składa na ręce adw. Stanisława Estreicha – Przewodniczącego Komisji Integracji Środowiskowej Sportu, Turystyki i Wypoczynku NRA bardzo zaangażowanego w organizację imprezy i jej honorowego patrona. Współorganizatorem zawodów było Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw Lokalnych „TOMASZKOWO”. Turniej wspomagali także Wydawnictwo C.H. Beck, Wydawnictwo Wolters Kluwer, Laboratorium Kosmetyczne Dr Irena Eris, Ingenium Polska, BMW Dynamic Motors – Dealer BMW w Toruniu, Mir-Wit  – Dealer Toyota w Olsztynie, KruliQ Wine&Art Warszawa, Hotel Krasicki w Lidzbarku Warmińskim, Kancelaria Adwokacka Toga (Olsztyn, Bydgoszcz).

Jerzy Dobrzański

Relacja z XIV Turnieju TOGAGOLF 2013

Już po raz czternasty na polu golfowym Mazury Golf & Country Club w Naterkach k/Olsztyna w dniach 31.08-1.09.2013 r. odbył się XIV Turniej TOGA GOLF 2013. Popularna „TOGA” organizowana corocznie przez Okręgową Radę Adwokacką w Olsztynie i Stowarzyszenie TOMASZKOWO to nie tylko turniej golfowy ale także niezwykła impreza integracyjna środowiska adwokatów i przedstawicieli innych zawodów. Impreza od lat promuje Warmię i Olsztyn. Zjeżdżają tu golfiści z różnych stron Kraju i osoby, które nigdy się z tą dyscypliną nie zetknęły. Jak co roku zachęcamy do aktywnego wypoczynku przy golfie organizując Akademię Golfa i turniej dla początkujących na 6 dołkowym polu.
Pogodę mieliśmy w tym roku rewelacyjną. Dopisali golfiści. W turnieju głównym TOGA GOLF 2013 w sobotę, wzięło udział 72 osoby, a w niedzielę w turnieju TOGA REWANŻ uczestniczyły 42 osoby. Razem z uczestnikami Akademii Golfa i turnieju na małym 6 dołkowym polu w imprezie wzięło udział ok. 150 osób.
W sobotę w turnieju TOGA GOLF 2013 w klasyfikacji „open” golfiści rywalizowali o Puchary Prezydenta Olsztyna. W strokeplay brutto zwyciężył Piotr Puzio wynikiem 77 uderzeń. W klasyfikacji stableford netto ¾ handicapu wygrał Tomasz Paczkowski (40 pkt). W Turnieju Adwokatów zwyciężył mecenas Krzysztof Łazowski z Łodzi. Łódź zdobyła także Puchar Prezesa Naczelnej Rady Adwokackiej w II Drużynowych Mistrzostwach Polski Izb Adwokackich Kolejne miejsca zdobyły Warszawa, Olsztyn, Gdańsk, Katowice i Poznań. W Akademii Golfa próbowali swych sił Przewodniczący Komisji Sportu NRA adw. Stanisław Estreich i Dziekan Okręgowej Rady Adwokackiej w Olsztynie adw. Andrzej Kozielski, który wygrał zawody nearest to the pin (o uderzenie najbliżej dołka).
W sobotni, jeszcze ciepły wieczór, spotkaliśmy się w przepięknie położonym 5 gwiazdkowym hotelu Marina Golf Club. Tu odbyła się ceremonia wręczenia pucharów i nagród z udziałem zaproszonych gości w tym Prezydenta Olsztyna Piotra Grzymowicza. Uhonorowani też zostali zwycięzcy klasyfikacji na cześć tragicznie zmarłego adwokata Stanisława Owczarka – dwukrotnego zwycięzcy turnieju TOGA GOLF. Po wręczeniu pucharów, rozdaniu nagród i upominków odbyła się uroczysta kolacja z atrakcyjnymi konkursami.
Niedziela to turniej TOGA REWANŻ. Komu nie udało się osiągnąć satysfakcjonującego wyniku w sobotę w turnieju głównym, mógł spróbować odegrać się niedzielę. Bezkonkurencyjny był Adam Sawicki, który osiągnął najlepszy wynik strokeplay brutto (74 uderzenia) i stableford netto ¾ HCP (40 pkt). Wśród prawników swój dzień miał Grzegorz Rek a najlepszy wynik wśród adwokatów osiągnął adw. Mirosław Narolski. Konkurencję kobiet wygrała Małgorzata Yusufali. Puchary wręczał Wiceprezes Sądu Okręgowego w Olsztynie Piotr Mądry i przedstawiciel firmy MIR WIT – dealera Toyoty w Olsztynie.
Impreza nie mogłaby się odbyć, gdyby nie patronat i wsparcie finansowe Naczelnej Rady Adwokackiej. Wielkie podziękowania należą się sponsorom: Prezydentowi Olsztyna, Ingenium Polska, MIR-WIT, Wydawnictwu Beck, Laboratorium Dr Irena Eris, Cereal Partners Poland Toruń-Pacific (Nestle), Panom Szczepanowi Chmay, doktorowi Markowi Nowakowskiemu i Pani Lidii Panfil. Szczególne podziękowania należą się też znanemu artyście Panu Witoldowi Podgórskiemu, zaprezentował podczas imprezy swoje prace i przekazał na nagrody swoje grafiki. Dziękujemy też Państwu Waldemarowi I Annie Bacławskim, sędziemu głównemu zawodów Jerzemu Jaworskiemu i Pro Katarzynie Nieciak.
No cóż … czekamy na następny turniej za rok.
Zwycięzcy turnieju TOGA GOLF 2013
Uwaga! wszystkie wyniki turnieju TOGAGOLF i turnieju TOGA REWANŻ w zakładce wyniki.
Puchary Prezydenta Miasta Olsztyna w klasyfikacji strokeplay brutto open otrzymali
1 Puzio Piotr  wynik 77 uderzeń
2 Wydra Bernard
3 Sawicki Adam
Puchary Prezydenta Miasta Olsztyna w klasyfikacji ¾ stableford netto open otrzymali:
1 Paczkowski Tomasz -wynik 40 pkt
2 Dembowski Andrzej
3 Lutomski Bogdan
 Klasyfikacja adwokatów o Puchar Dziekana Okręgowej Rady Adwokackiej w Olsztynie
1. adw. Krzysztof Łazowski – Łódź
2. adw. Lech Gąsecki – Łódź
3. apl. adw. Artur Dejnowicz – Warszawa
Klasyfikacja Prawników
1 Krzysztof Wolski  Łódź
2 Krystyna  Wiśniewska Drobny  Katowice
3 Andrzej Charkiewicz  Białystok
Klasyfikacja na małym 6 dołkowym polu
1. Michał Kwiecień
2. Marek Czarnecki
3. Czerwiński Aleksader
Akademia Golfa (dla początkującyh) rozegrano 2 konkursy
Andrzej Kozielski  – najbliżej do flagi
Artur Mierzejewski –  najdalsze uderzenie

Relacja z XIII Turnieju TOGAGOLF 2012

Trzynastka nie była pechowa dla golfistów biorących udział w tegorocznym turnieju. Dopisała pogoda i uczestnicy. Wyjątkowo atrakcyjne były też nagrody. Turniej zorganizowany przez Okręgową Radę Adwokacką w Olsztynie z udziałem Stowarzyszenia Wspierania Inicjatyw Lokalnych Tomaszkowo miał wyjątkową atmosferę. Dla tego spotkania przy golfie zjeżdżają na pole golfowe Mazury Golf & Country Club do Naterek golfiści z najodleglejszych zakątków Polski. Szczególnym sentymentem darzą ten turniej golfiści z Łodzi, którzy licznie (12 osób), przyjechali na turniej główny TOGA GOLF. Byli też golfiści z Katowic, Gliwic, Białegostoku, Poznania, Lublina i Warszawy. Są golfiści od lat związani z naszą imprezą, którzy przyjechali, by choć przez jeden dzień wspólnie zagrać, spotkać się z przyjaciółmi pola golfowego.

Impreza od trzynastu lat skutecznie promuje golfa wśród prawników, promuje wyjątkową przyrodę Warmii. Od lat w turnieju startują nie tylko prawnicy ale także w kategorii open golfiści, którzy cenią ten turniej za jego niepowtarzalną atmosferę. Zawsze jest to impreza otwarta także dla osób ciekawych golfa. Takich, którzy chcą tu spróbować zagrać. Dla nich organizowana jest Akademia Golfa, a w tym roku także turniej na małym polu.

Tradycją imprezy są gadżety z logo TOGAGOLF rozdawane uczestnikom przy zgłoszeniu do turnieju. Po breloczkach, koszulkach, czapeczkach ponownie uczestnicy turnieju otrzymali ręczniczki niezbędne do czyszczenia piłek i kijów golfowych. Golfiści cenią tę tradycje i upominki te traktują jako znak rozpoznawczy uczestników turnieju.

Rywalizacja odbywała się według klasyfikacji strokeplay brutto oraz stableford netto. W tegorocznej imprezie aktywnie uczestniczyło ponad 120 osób, w tym w turniejach TOGA GOLF 61 osób, w TOGA REWANŻ 43 osoby, w turnieju na małym polu 21 osób (w sobotę 17, w niedzielę 14), a w Akademii Golfa 18 osób.  Wydarzeniem imprezy był „hole in one” na 16 dołku (146 m). Tym wyczynem popisał się Szczepan Chmay członek klubu MG&CC. Uważamy, że ten sukces to także zasługa dobrego towarzystwa.

W pierwszym dniu (29.09.2012) w turnieju głównym TOGA GOLF w klasyfikacji adwokatów zwyciężył adw. Grzegorz Jaworski z Gliwic zdobywca Pucharu Prezesa Naczelnej Rady Adwokackiej, przed adw. Grzegorzem Kwiatkowskim. Oprócz wymienionych w pierwszej dziesiątce znaleźli się także apl. adw. Artur Dejnowicz, adw. Krzysztof Łazowski, adw. Andrzej Piotrowski, adw. Jerzy Dobrzański, adw. Elżbieta Gąsecka, adw. Lech Gąsecki, adw. Marek Stepułajtys i adw. Maciej Żbikowski. Spośród przedstawicieli innych zawodów prawniczych najlepszy rezultat osiągnął Grzegorz Rek, przed Andrzejem Kurkowskiem, Piotrem Ostaszewskim, Krystyną Wisniewską-Drobny i Markiem Czecharowskim. Wśród Pań w klasyfikacji prawników zwyciężyła adw. Elżbieta Gąsecka z Łodzi. W klasyfikacji open netto zwyciężył Mariusz Sowa, a open brutto Cezary Łosko (puchary Prezydenta Miasta Olsztyna). Wśród kobiet w klasyfikacji open najlepszy wynik osiągnęła Elżbieta Kawecka Surowiec. W turnieju na małym polu świetnie spisywali się olsztyńscy aplikanci adwokaccy. Apl. adw. Monika Czarnecka zajęła 3 miejsce. Wysokie miejsca zajęli także aplikanci Izby Olsztyńskiej Katarzyna Zawada, Bartłomiej Wacław, Natalia Woźniak, Paweł Mąka, Jakub Usowicz, Joanna Klonowska i Anna Bryżys Krasodomska. W Akademii Golfa bliscy sukcesu byli adw. Stanisław Estreich i adw. Andrzej Kozielski.

W drugim dniu w turnieju TOGA REWANŻ rozegrane zostały I Mistrzostwa Izb Adwokackich w Golfie. Zwyciężyła drużyna Izby Łódzkiej (58 pkt stableford) przed Izbą Warszawską (55 pkt) i drużyną reprezentującą Izby Katowicką i Olsztyńską (53 pkt). W turnieju indywidualnym prawników zwyciężył Grzegorz Rek z Łodzi. W klasyfikacji open netto zwyciężył Adam Bernaciak, a open brutto ponownie Cezary Łosko. Cezary Łosko wygrał także konkurs na najdalsze uderzenie mężczyzn (ponad 320 m! ). Wśród Pań najdalej uderzała Małgorzata Yusufali, a konkurs „nearest to the pin” wygrał Marek Grzeszczuk.  Wszystkie wyniki podajemy w odpowiedniej zakładce.

Uroczyste zakończenie imprezy odbyło się w hotelu Omega w Olsztynie. Puchary wręczał Piotr Grzymowicz – Prezydent Miasta Olsztyna, adw. Stanisław Estreich reprezentujacy Naczelną Radę Adwokacką i adw. Andrzej Kozielski – Dziekan Okręgowej Rady Adwokackiej w Olsztynie.

Nie sposób pominąć pomocy jakiej udzielili sponsorzy imprezy. Bardzo zaangażowała się w organizację turnieju Naczelna Rada Adwokacka. Firma Easy Times z Łodzi ufundowała golfowy wyjazd do Portugalii, a Wydawnictwo Beck programy komputerowe. Turniej wspomagały także firma PIMB z Biskupca, Ingenium Polska, BMW Zdunek (Gdańsk), Laboratorium Eris, Serwis Prawny poPrawny. Patronem medialnym turnieju już tradycyjnie była TVP Olsztyn.

Wszystkim uczestnikom dziękuję za udział w XIII Turnieju TOGA GOLF 2012 i zapraszam za rok.

adw. Jerzy Dobrzański.

Relacja z XII Turnieju TOGAGOLF 2011

W dniach 24-25 września 2011 r. już po raz dwunasty na polu golfowym Mazury Golf & Country Club w Naterkach pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Olsztyna został rozegrany turniej XII TOGA GOLF 2011. Organizatorem turnieju od 12 lat jest Okręgowa Rada Adwokacka w Olsztynie. Jest to najstarsza impreza golfowa rozgrywana na jednym z najpiękniejszych pól golfowych w Polsce istniejąca od momentu powstania tego pola.

W najważniejszym turnieju głównym TOGA GOLF 2011 rywalizację o Puchar Prezydenta Miasta Olsztyna wygrał Jan Dębek z Olsztyna, drugi był Piotr Iwankowski z Ostródy, a trzeci Bogdan Krzynówek z Warszawy. W rywalizacji prawników o Puchar Dziekana Okręgowej Rady Adwokackiej w Olsztynie pierwsze miejsce zajął Paweł Skarżyński z Warszawy, drugie Andrzej Kurkowski z Łodzi, trzecie Marta Narolska z Łodzi. W klasyfikacji adwokatów najlepszy był adw. Grzegorz Jaworski z Izby Adwokackiej w Katowicach, drugie miejsce zajął adw. Marek Stepułajtys z Izby Adwokackiej w Łodzi , a trzecie adw. Mirosław Narolski także z Izby Łódzkiej. Najlepszy wynik wśród sędziów w turnieju głównym osiągnął sędzia Marek Czecharowski z Warszawy. Wśród pań najlepszy rezultat osiągnęła Maria Mitukiewicz z Olsztyna, najdalej uderzał Witold Sikora, a najbliżej trafienia za pierwszym razem dołka (hole in one) był Grzegorz Siewiera z Łodzi. Najmniejszą ilością uderzeń pole pokonał Cezary Łosko z Olsztyna.

W drugim dniu rozegrany został turniej „TOGA REWANŻ”, w którym startowały osoby chcące poprawić swoje wyniki z pierwszego dnia, a także nowi uczestnicy zawodów, którzy nie mogli wziąć udziału turnieju głównym. Tę rywalizację wygrał Marek Szymański z Olsztyna, Roman Goździkowski z Olsztyna, a trzeci był Bogdan Lutomski z Łodzi. Wśród pań triumfowała Joanna Laskowska z Warszawy. W kategorii brutto najlepszy wynik osiągnął Janusz Sikora z Olsztyna.

Podczas dwóch dni imprezy sklasyfikowanych zostało 87 golfistów biorących udział w turniejach. Wśród golfistów- prawników uczestniczących w turnieju przeważali jak zwykle adwokaci, a w grupie „początkującej” aplikanci adwokaccy.W pierwszym dniu w turnieju o Puchary Prezydenta Miasta Olsztyna i Puchary Dziekana ORA w Olsztynie wystartowało 53, a w drugim dniu 34 golfistów. W Akademii Golfa swoich sił próbowało kilkanaście osób, a w konkursach pierwszego kroku wzięło udział 10 osób. W konkursach dla początkujących zdecydowanie lepsi od „swojej drugiej połowy” byli małżonkowie aplikantów adwokackich z Olsztyna Marek Czarnecki w konkursie na najdalsze uderzenie i Justyna Usowicz w konkursie „putting green”.

Na polu golfowym pojawili się także kibice, rodziny uczestników i osoby, które chciały zobaczyć jak odbywają się takie zawody. Ogółem pole golfowe w Naterkach z okazji turnieju TOGAGOLF gościło ponad 150 osób.

Turniej zorganizowała i finansowała Okręgowa Rada Adwokacka w Olsztynie i Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw Lokalnych Tomaszkowo. Sponsorami byli: Naczelna Rada Adwokacka, Okręgowa Rada Adwokacka w Katowicach, Okręgowa Izba Radców Prawnych w Olsztynie, Polskie Biuro Podróży Olsztyn sp. z o.o. Laboratorium Eris, Mir-Wit Olsztyn, Wydawnictwo Prawnicze Lexis Nexis. Upominki ufundowali także członkowie MG&CC Marek Nowakowski, Kazimierz Mitukiewicz i Szczepan Chmay. Tradycyjnie wieczorem odbyła się miła uroczystość zakończenia turnieju i rozdanie pucharów i nagród. Puchary wręczał adw. Andrzej Kozielski – Dziekan Okręgowej Rady Adwokackiej w Olsztynie T. Żmijewski Doradca Prezydenta Miasta Olsztyna i adw. Jerzy Dobrzański organizator imprezy.

Po uroczystości wręczenia nagród odbyła się uroczysta kolacja z niespodziankami. Podczas gorących kuluarowych dyskusji padł pomysł rozegrania I Drużynowych Mistrzostw Polski Adwokatów podczas XIII TOGA GOLF, w których startowałyby drużyny z każdej Izby, a także stworzenia grupy aplikantów grających w golfa.

W tym roku dopisała pogoda. Piękna polska jesień sprawiła, że uczestnicy mogli podziwiać pole golfowe w pełnej krasie .Wyjeżdżali zrelaksowani i pełni dobrych wrażeń zapowiadając swój udział w kolejnym XIII Turnieju Toga Golf w przyszłym roku.

Relacja z XI Turnieju TOGAGOLF 2010

Pole golfowe Mazury Golf @ Country Club w Naterkach już po raz jedenasty goąciło golfistów, którzy przyjechali rozegrać tu XI Turniej TOGA GOLF 2010. Pogodę mamy od wielu lat zamówioną więc słońce oraz piękne widoki i jak zwykle dobra organizacja imprezy, nie były niespodzianką. Niespodzianką było natomiast wspaniale przygotowane do turnieju pole. Nowi właąciciele Państwo Anna i Waldemar Bacławscy włożyli wiele wysiłku by uczynić je jednym z najatrakcyjniejszych pól golfowych w Polsce. Golfiąci uczestniczący od lat w tym turnieju stwarzają tu zupełnie wyjątkową, niepowtarzalną atmosferę. Tu zrodziło się wiele przyjaźni, a spotkania na tej jednej z dwóch golfowych cyklicznych imprez prawniczych są zawsze fantastyczne. Z przyczyn obiektywnych zabrakło na jedenastej edycji TOGI kilku wiernych temu turniejowi golfistów i tyleż golfistek. W tym roku są usprawiedliwieni ale w roku przyszłym czekamy na nich.

Od lat sprawdza się znakomicie otwarta formuła tych rozgrywek i turniej TOGA GOLF to rywalizacja prawników grających o puchary ufundowane przez Dziekana ORA w Olsztynie, Prezesa Sądu Okręgowego w Olsztynie i Dziekana Okręgowej Rady Adwokackiej w Katowicach oraz rywalizacja open dla golfistów o Puchar Prezydenta Miasta Olsztyna ( w niedzielę) i o Puchar Prezesa Toyota MIR-WIT Olsztyn ( w sobotę).

Puchary i nagrody poza wymienionymi wyżej sponsorami imprezy ufundowały także Laboratorium Kosmetyczne Dr Irena Eris S.A. wydawnictwa prawnicze Wolters Kluwer Polska, CH Beck i Lexis Nexis. Sponsorował imprezę także Mecenas Grzegorz Jaworski i Kancelaria Adwokacka Toga z Olsztyna.

Wyniki co roku są lepsze. Wystarczy powiedzieć, że Pan Marek Ostaszewski był bliski osiągnięcia par pola. Wyniki i zdjęcia są w odpowiednich zakładkach.

Organizatorem turnieju z upoważnienia Okręgowej Rady Adwokackiej w Olsztynie i Stowarzyszenia jest od początku adw. Jerzy Dobrzański.

Relacja z X Turnieju TOGAGOLF 2009

Tradycyjnie o tej porze roku na polu golfowym w Naterkach w dniach 19-20 września 2009 r. został rozegrany dziesiąty jubileuszowy turniej prawników TOGA GOLF 2009. Turniej TOGA GOLF stał się obok Mistrzostw Polski Adwokatów kultowym miejscem spotkań prawników grających lub chcących grać w golfa. Spotkania te są niezwykle atrakcyjne, o czym świadczyć może fakt, że jest to najstarszy turniej golfowy rozgrywany w Naterkch. Spośród uczestników spoza Olsztyna najliczniejszą grupę stanowili golfiści – adwokaci z Łodzi. Obok nich najliczniej reprezentowane były środowiska prawnicze Warszawy, Szczecina i Gliwic. Rywalizowali nie tylko prawnicy. Dużą grupę stanowili członkowie i sympatycy Mazury Golfa & Country Club nie będący prawnikami, a rywalizujący w klasyfikacjach „open”. Od lat sprawdza się znakomicie otwarta formuła tych rozgrywek.

Pole golfowe w Naterkach jest jednym z piękniejszych w Polsce: malowniczo położone dołki w atrakcyjnym terenie między stawami wśród pięknych drzew: wiekowych dębów, nostalgicznych brzóz i sosen. Nie brakuje tu także urozmaicających grę licznych przeszkód: pagórków, zagajników i oczek wodnych.

Tegoroczna X Toga Golf 2009 miała wyjątkową oprawę, a to za sprawą przepięknej pogody. Zawodnicy grali w pełnym słońcu co niewątpliwie wpłynęło nie tylko na sukcesy sportowe ale również na wspaniały nastrój graczy.

W pierwszym dniu imprezy rywalizowało 74 osoby (w turnieju głównym 55 golfistów i 19 osób w Akademii Golfa), a w drugim dniu w turnieju wzięło udział 45 osób.

W sobotnim turnieju głównym w kategorii prawników zwyciężył Piotr Ostaszewski z Warszawy przed Markiem Stepułajtysem i Andrzejem Kurkowskim z Łodzi. Wśród Pań w tej kategorii triumfowała Elżbieta Surowiec przed Krystyną Wiśniewską Drobny.

W kategorii „open” o puchar Prezydenta Miasta Olsztyna wygrał Adam Bernaciak, przed Piotrem Ostaszewskim i Pauliną Grodzińską, Markiem Grzeszczukiem i Sławomirm Hruboniem. Najdalej uderzał Adam Sawicki, a najbliżej dołka Marek Szymański (76 cm od dołka).

Dużym zainteresowaniem cieszyła się Akademia Golfa, w której uczestniczyły osoby, dla których był to pierwszy kontakt z tą dyscypliną sportu. Początkujący golfiści brali udział w konkursach longest drive i konkursie puttowania. Zwycięstwa odnieśli Jerzy Pieróg adwokat z Warszawy, który popisał się najdłuższym uderzeniem i Dorota Jemielita, która precyzyjnie umieściła piłeczkę najbliżej dołka.

W niedzielę gracze mieli szansę na poprawienie swoich wyników w turnieju Toga Rewanż. Wszyscy wystartowali równocześnie (shot gun). Zwyciężyła Ewa Grajkowska, przed Piotrem Iwankowskim i Romualdem Centkowskim. W klasyfikacji brutto pokonał wszystkich Romuald Centkowski. Wśród prawników ponownie triumfował Piotr Ostaszewski. Drugi był organizator imprezy Jerzy Dobrzański, a trzeci Mirosław Newel.

Turniej Toga Golf nie mogłaby się odbyć bez pomocy sponsorów, którzy przekazali fundusze na organizację imprezy lub ufundowali wspaniałe nagrody i upominki uczestnikom. Sponsorami były firmy: Salon sprzedaży Toyota – MIR-WIT Olsztyn, Laboratorium Kosmetyczne Dr Irena Eris S.A. i Ingenium Polska S.A. i golfista Pan Szczepan Chmay. Nagrody i upominki prawnikom ufundowały wydawnictwa prawnicze: Wolters Kluwer Polska i Lexis Nexis.

Organizatorem turnieju z upoważnienia Okręgowej Rady Adwokackiej w Olsztynie jest od 10 lat adw. Jerzy Dobrzański.

Relacja z IX Turnieju TOGAGOLF 2008

W dniach 20-21 września w Naterkach, w Mazury Golf & Country Club, odbyła się IX edycja turnieju TOGA GOLF.

Tradycyjnie turniej został zorganizowany przez adwokata Jerzego Dobrzańskiego z upoważnienia Okręgowej Rady Adwokackiej w Olsztynie, dzieki wsparciu firm MIR-WIT Toyota Olsztyn, PKO Bank Polski S.A. , WOLTERS KLUWER, LEXIS NEXIS oraz Prezydenta Miasta Olsztyna.

Mimo niesprzyjającej aury Turniej odbył się we wspaniałej i przyjacielskiej atmosferze. Temperatura powietrza była niska (ok. 10 Stopni C), jednak nie schłodziło to gorącego zapału golfistów. Podczas zaciętych, 2-dniowych zmagań, wyłoniono zwycięzców w kategorii brutto i netto.

W klasyfikacji prawników zwyciężył Krzysztof Łazowski (34 netto), drugie miejsce należy do Lecha Gąseckiego (31 netto), zaś trzecie miejsce zajął Paweł Siwiński (27 netto). Pierwszego dnia niezwyciężony w kategorii Brutto był Witek Sikora, który zakończył rundę z wynikiem 32. Kolejne miejsca zajęli Panowie Marek Orłowski (28), Marek Grzeszczuk (25) i Krzysztof Łazowski (25). Zaś w kategorii netto wynikiem popisał się Łukasz Ostaszewski, który uzyskał wynik 37. Miejsce drugie zajął Marek Grzeszczuk (36), trzecie Witek Sikora (34), natomiast na miejscu czwartym uplasował się Marek Orłowski (34).

Kolejnego dnia przyszedł czas na REVANGE… Podczas niedzielnych rozgrywek zarówno w kategorii brutto jak i netto królował Sławek Hruboń (31 brutto i 38 netto). Miejsce drugie brutto zajął Adam Sawicki (30) a trzecie Marek Kwiecień (21). Dwa kolejne miejsca netto należały do Panów Łukasza Ostaszewskiego (36) i Adama Sawickiego (36).

Organizatorzy składają serdeczne podziękowania dla wszystkich uczestników turnieju oraz akademii golfa. Szczególne zaś ukłony kierujemy do naszych sponsorów (PKO Bank Polski, Mir-Wit Toyota Olsztyn, Lexis Nexis oraz Prezydenta Miasta Olsztyna), patrona medialnego (TVP Olsztyn) oraz partnera Okręgowej Rady Adwokackiej (Wolters Kluwer) przy organizacji tej imprezy.

Relacja z VII Turnieju TOGAGOLF 2006

W dniach 16-17 września, przy pięknej, słonecznej pogodzie na naszym polu, trwały dwudniowe, golfowe zmagania prawników – Toga Golf. W turnieju oczywiście mogli też uczestniczyć „cywilni” golfiści. Pierwszego dnia, w sobotę, w klasyfikacji Stableford zwyciężył Michał Wierzbicki, który uzyskał 47 punktów netto. Drugi – o jeden punkt gorszy, był Antoni Zakrzewski, a trzeci Janusz Pobereszko (43). Najlepszy w klasyfikacji brutto był – ostatnio bezkonkurencyjny – Witek Sikora, który uzyskał 32 punkty Stableford (76). W jego ślady poszedł tata – Janusz Sikora, grając świetną rundę – 82, uzyskując 27 punktów Stableford. Trzeci był Adam Sawicki z 26 punktami (również 82 uderzenia). W klasyfikacji kobiet zwyciężyła Beata Stepułajtys (37), przed Marią Mitukiewicz (34) i Ewą Lutomską (33). Wśród prawników najlepszy był Antoni Zakrzewski (47), przed Krzysztofem Łazowskim (35) i Pawłem Siwińskim (35). W trakcie turnieju odbyły się też konkurencje dodatkowe. Najdłuższym uderzeniem popisała się Maria Mitukiewicz. Najbliżej dołka zagrał Marek Szymański, a mini konkurs puttowania zwyciężyła Grażyna Tochman. W niedzielę przyszedł czas na Togę Rewanż. Zwyciężył Krzysztof Łazowski, który uzyskał 37 punktów netto Stableford. Drugi był Marek Kwiecień (34), a trzeci Janusz Sikora (33). Najlepszy w klasyfikacji brutto tego dnia okazał się Krzysztof Łazowski (82). O jedno uderzenie gorszy był Adam Sawicki. Trzecie miejsce zajął Sławek Hruboń (87). Wśród prawników zwyciężył Krzysztof Łazowski (37), przed Piotrem Ostaszewskim(32) i Lechem Gąseckim (29). Taką samą liczbę punktów uzyskali również, zajmujący czwartą i piątą pozycję-Robert Zając i Paweł Siwiński. W klasyfikacji pań zwyciężyła Grażyna Tochman ( 25), przed Ewą Lutomską (24)

Relacja z VI Turnieju TOGAGOLF 2005

W dniu 17.09.2005 r. odbył się na polu golfowym Mazury Golf & Country Club w Naterkach turniej golfowy VI TOGA GOLF 2005, który miałem przyjemność zorganizować z upoważnienia Okręgowej Rady Adwokackiej w Olsztynie. Do turnieju głównego zgłosiły się 73 osoby (sklasyfikowanych zostało 66 osób). Był to jak co roku jeden z trzech największych turniejów odbywających się na polu golfowym w Naterkach i największy w Polsce turniej golfowy prawników. Udział w nim wzięło wielu adwokatów z całej Polski, m.in. z Łodzi, Katowic, Szczecina, Warszawy i tylko jeden adwokat z naszej Izby. W turnieju braki udział także przedstawiciele innych zawodów prawniczych, sędziowie, prokuratorzy, notariusze. Turniej nie odbyłby się bez pomocy sponsorów. Szczególną pomoc otrzymałem od Firmy Mir Wit sp. z o.o. i jej Prezesa Pana R Sługockiego i Firmy LOCO i jej właściciela Pana Krzysztofa Górskiego, którzy ufundowali nagrody, przekazali gadżety i sponsorowali imprezę. Dwa puchary ufundował Bank Ochrony ¦rodowiska. Cenne nagrody ufundowały wydawnictwa prawnicze: Polskie Wydawnictwa Profesjonalne Sp. z o.o. (program Lex SIGMA) i Wydawnictwo Prawnicze Lexis Nexis Sp. z o.o. (3 programy LexPolonica Maxima). Oba wydawnictwa ufundowały cenne nagrody książkowe: komentarze, kodeksy, monografie. Bardzo dużej pomocy udzielił Prezydent Olsztyna Pan Czesław Jerzy Małkowski, który nie tylko ufundował puchary dla zwycięzców klasyfikacji generalnej ale przekazał też bardzo cenne albumy w tym m.in. z fotografiami znanego fotografika olsztyńskiego Pana S. Wieliczki. Atrakcyjną nagrodę sylwetkę golfisty w szkle przekazał kol. adw. Andrzej Szydziński. Wszyscy zwycięzcy (po 6 osób w każdej klasyfikacji) poza pucharami otrzymało cenne nagrody rzeczowe: m.in. programy i książki prawnicze (tylko adwokaci), odtwarzacz DVD, radio, albumy itp. Wszyscy uczestnicy otrzymali gadżety, a wszyscy adwokaci wybrane przez siebie książki prawnicze. Sześć pucharów Dziekana Okręgowej Rady Adwokackiej w Olsztynie, (częściowo sfinansowane przez sponsorów) otrzymały osoby zajmujące trzy pierwsze miejsca w każdej klasyfikacji. Turniej główny rozgrywany W klasyfikacji stableford netto adwokatów zwyciężyli adwokaci z Łodzi: adw. Stanisław Owczarek przed adw. Pawłem Siwińskim i adw. Markiem Stepułatysem, którzy z rąk wice Dziekana ORA w Olsztynie adw. Lecha Sobolewskiego otrzymali. Czwarte miejsce zajęła Pani adw. Wolschendorf Łazowska, piąte adw. Robert Zając z Katowic, szóste adw. Longin Tadeusz ze Szczecina. W klasyfikacji adwokatów stableford brutto najlepsi byli adw. Andrzej Piotrowski, adw. Robert Zając i adw. Krzysztof Łazowski. W klasyfikacji generalnej stableford netto zwyciężył Pan Marek Kwiecień przed Adamem Sawickim i Cezarym Łosko. Wszyscy otrzymali puchary wręczone przez Prezydenta Miasta Olsztyna. W klasyfikacji stableford brutto po pasjonującej dogrywce z rewelacyjnym wynikiem 77 uderzeń wygrał Adam Sawicki. Najdalej uderzali Cezary Łosko wśród Panów i Maria Mitukiewicz wśród Pań. Najprecyzyjniejszy w turnieju był Stanisław Długozima, który był po jednym uderzeniu najbliżej dołka. Należy podkreślić udany debiut w Turnieju kol. adw. Wojciecha Gryczewskiego członka naszej Izby. Turniej zakończył się uroczystą kolacją w restauracji Galery 69 w Dorotowie. Podczas kolacji przeprowadziłem licytację jednej z ufundowanych nagród – golfisty w szkle z przeznaczeniem uzyskanych z licytacji pieniędzy na Dom Dziecka w Gryźlinach. Licytacja przeszła najśmielsze oczekiwania. Najhojniejszym golfistą okazał się Pan Lesław Rogiński z Olsztyna, który już przekazał na rzecz Domu Dziecka w Gryźlinach wylicytowaną kwotę (2005 zł.). Właściciele restauracji rozlosowali między uczestników nagrodę w postaci grafiki olsztyńskiego artysty Jana Pruskiego, którą otrzymała Katarzyna Siwińska z Łodzi. W związku z rozgrywanym następnego dnia turniejem TOGA GOLF – REWANŻ o puchary i nagrody ufundowane przez Firmę Mir Wit z Olsztyna, część golfistów zawarła zakłady typując osobę, która najtrafniej przewidzi swój jutrzejszy wynik (Kalkata). Do późnych godzin goście bawili się znakomicie. Następnego dnia wszyscy wystartowali równocześnie (shot gun). Turniej wygrał w klasyfikacji stableford netto Józef Matczak, przed Wojciechem Marciniakiem i St. Malesą. W klasyfikacji stableford brutto zwyciężył Cezary Łosko, przed Romanem Nazdrowiczem i adw. Stanisławem Owczarkiem. Najdalej uderzył ponownie Cezary Łosko.

Relacja z V Turnieju TOGAGOLF 2004

Tegoroczna V Toga Golf 2004 miała wyjątkową oprawę – piękną pogodę połączoną ze świetną frekwencją. Jest to niewątpliwie obok Mistrzostw Polski Adwokatów największa golfowa impreza prawników w Polsce. Na starcie – turnieju stawiło się aż 57 graczy, w tym piętnastu adwokatów. W tym roku prowadzone były dwie klasyfikacje: Adwokatów, którzy walczyli o Puchar Dziekana Okręgowej Rady Adwokackiej w Olsztynie, oraz klasyfikacja Open – o Puchar Prezydenta Miasta Olsztyna. Zwycięzcy Adwokaci wyłonieni zostali już po sobotniej osiemnastce. Bezkonkurencyjny okazał się Stanisław Owczarek z Łodzi, który zwyciężył z wynikiem 37 punktów Stableford Netto. Drugie miejsce zajął Paweł Siwiński z Łodzi ( 33 ), a trzecie – Mirosław Łopatto ze Szczecina ( 32 ). O podium otarła się zwyciężczyni z ubiegłego roku Dorota Grabarczyk, której zabrakło zaledwie jednego punktu do trzeciego miejsca ( 31 ). Piąte miejsce zajął Lech Gąsecki ( 26 ). Najlepszy wynik Brutto – 15 punktów zagrało aż trzech adwokatów: Lech Gąsecki, Mirosław Łopatto i Stanisław Owczarek. W klasyfikacji Open po pierwszym dniu prowadzili: Wojciech Marciniak i Stanisław Owczarek, którzy zdobyli po 37 punktów Stableforda. Tuż za nimi znajdował się Andrzej Kużela ( 35 ), oraz Paweł Siwiński i Ewa Grajkowska ( 33 ). W pierwszym dniu turnieju na dołku 13 (odległość 115 m) za hole in one przewidziana była fantastyczna nagroda w postaci nowiutkiej Toyoty Corolli. Jednak „trzynastka” nie była zbyt szczęśliwa, gdyż nikomu nie udało się trafić do trzynastego dołka jednym uderzenie. Najbliżej celu była Ewa Kulikowska, która tym samym zwyciężyła w konkursie Nearest To The Pin. Z kolei w konkursie Longest Drive rozgrywanym na dziewiątym dołku, nie miał sobie równych Sławek Hruboń. W trakcie turnieju odbyła się klinika golfa dla początkujących z różnorodnymi konkursami: puttowania, gra z bunkra, target golf i longest drive. W klasyfikacji generalnej, z największą ilością punktów, przyznawanych w poszczególnych dyscyplinach – zwyciężyła Ania Hollander, przed Elą Surowiec i Radosławem Mystkowskim. Dobrze spisała się nasza najmłodsza uczestniczka kliniki golfa – Magda Surowiec, która zajęła drugie miejsce w konkursie puttowania. Natomiast Puchar Prezesa Sądu Okręgowego w Olsztynie powędrował w ręce Wojciecha Gryczewskiego, który zwyciężył w konkursie Longest Drive, z wynikiem 173 metrów. Kolejne miejsce zajęli: Ela Surowiec ( 171 ), Radosław Mystkowski ( 156 ), Jacek Wiński ( 153 ), Marek Czecharowski (140). Zmęczeni pierwszym dniem turnieju golfiści wieczorem spotkali się w Hotelu – Restauracji Galery 69 w Dorotowie na uroczystej kolacji. Zwycięzcy zakończonych pierwszego dnia klasyfikacji otrzymali puchary, dyplomy Wydawnictwa Prawniczego Lexis Nexis oraz atrakcyjne nagrody ufundowane przez sponsorów m.in. programy Lex Polonica Maxima i Lex Polonica Prima. Uczestnicy Turnieju Adwokatów otrzymali liczne upominki. Spotkanie wieczorne było bardzo miłe i zakończyło się późno. W niedzielę pogoda także dopisała. Golfiści walczący w drugim dniu turnieju o Puchar Prezydenta Olsztyna grali „dziewiątkę”. W ostatecznej klasyfikacji pierwsze miejsce zajął adwokat Stanisław Owczarek, który uzbierał w sumie 55 punktów. Najbardziej zaszalał Witek Sikora, którego niedzielne dziewięć dołków zagranych na 20 punktów wywindowało go z … szesnastego aż na drugie miejsce ( 50 ). Trzecie miejsce utrzymał Andrzej Kużela ( 49 ). Czwarte miejsce przypadło – Maciejowi Szymańskiemu ( 47 ), a piąte Ewie Grajkowskiej ( 47 ). Niewątpliwie zwycięzcom bardzo ułatwił zadanie Wojtek Marciniak (lider klasyfikacji po pierwszym dniu), który nie zagrał w niedzielę. Rozdanie pucharów i nagród z udziałem Prezydenta Olsztyna Jerzego Czesława Małkowskiego i sponsorów zakończyło ten wyjątkowy turniej. Toga Golf Naterki 2004 nie mogłaby się odbyć bez pomocy sponsorów, którzy przekazali fundusze na organizację imprezy lub ufundowali wspaniałe nagrody uczestnikom. Sponsorami były firmy: Wydawnictwo Prawnicze LEXIS NEXIS, MIR-WIT. PKO BP, T.U. UNIQA., Biuro Obsługi Inwestycji M.K. Mitukiewicz, Wydawnictwo Prawnicze LEX. W imieniu organizatorów dziękujemy wszystkim za pomoc w przygotowaniu turnieju. Szczególne podziękowania należą się Pani Urszuli Dobrzańskiej, Panu Markowi Nowakowskiemu i Panu Krzysztofowi Łazowskiemu.

Relacja z IV Turnieju TOGAGOLF 2003

Trzy kolejne turnieje TOGA GOLF rozgrywane w latach ubiegłych w ulewnym deszczu nie zniechęciły prawdziwych golfistów. W tym roku w dniu turnieju 28.09.2003 r. na pole golfowe w Naterkach przybyła rekordowa liczba uczestników. W turnieju głównym sklasyfikowanych zostało 44 uczestników, a w turnieju pierwszego kroku o zwycięstwo rywalizowało 25 osób. Oprócz uczestników turniejów gościliśmy dużą grupę znajomych i rodzin zawodników i wielu kibiców chcących zobaczyć zawody i na własne oczy zobaczyć jak się wygrywa piękną, nowiutką TOYOTĘ YARIS przywiezioną na pole golfowe prosto z salonu MIR WIT w Olsztynie. Turniej TOGA GOLF rozgrywany tradycyjnie w Naterkach stał się obok Mistrzostw Polski Adwokatów kultowym miejscem spotkań adwokatów grających lub chcących grać w golfa. Spotkania te są niezwykłe, nawiązują się nowe i odnawiają stare przyjaźnie – kontakty. Spośród uczestników spoza Olsztyna najliczniejszą grupę stanowili golfiści – adwokaci z Łodzi. Przyjechali też adwokaci m.in. z dalekiego Szczecina i z Lublina, z Sieradza i z Poznania. Ci, którzy uczestniczyli w imprezie w latach ubiegłych lecz teraz nie mogli dojechać dzwonili zapewniając, że następnym razem będą na pewno. Dużą grupę stanowili członkowie Mazury Golfa & Country Club nie będący adwokatami rywalizujący w klasyfikacjach „open”. Tegoroczny turniej wykazał, że sprawdza się formuła otwarta tych rozgrywek. Bezkonkurencyjna była Pani mec. Dorota Brzezińska-Grabarczyk z Łodzi zwyciężając w kategorii Open – w klasyfikacji netto uzyskując 37 punktów Stableforda. Drugi był mec. Mirosław Łopatto (36) ze Szczecina, a trzecia Ewa Kulikowska (35). W najważniejszej tego dnia klasyfikacji Adwokatów dwa pierwsze miejsca pokrywały się z kategorią Open – co świadczy niewątpliwie o wysokiej formie braci adwokackiej: Pierwsze miejsce zajęła mec. Dorota Grabarczyk, przed mec. Mirosławem Łopatto. Trzeci był mec. Krzysztof Łazowski (31), czwarta mec. Jadwiga Wolska (30), a piąta – mec. Ela Wolschendorf-Łazowska (30). Za zwycięstwo kategoriii open zwycięzczyni poza cennymi nagrodami odebrała Puchar Prezydenta Miasta Olsztyn, a za zwycięstwo w kategorii adwokatów Puchar ufundowany przez Dziekana Okregowej Rady Adwokackiej. W trakcie turnieju zorganizowane zostały też trzy dodatkowe konkursy. Na dołku czwartym rywalizowano w konkurencji closest to the pin – t.j. uderzenie najbliżej dołka. Wygrał ten konkurs Kazimierz Mitukiewicz. Na siódmym dołku panie rozgrywały swój longest drive – gdzie bezkonkurencyjna okazała się Ewa Kulikowska. Z kolei na dołku dziewiątym w tej samej dyscyplinie rywalizowali panowie. Ten konkurs wygrał pewnie Adam Mitukiewicz. Koniecznie należy dodać, że zwycięzcą klasyfikacji brutto został Adam Mitukiewicz (22), przed Ewą Kulikowską (17) i Julianem Kopanią (16). Wielką atrakcją tegorocznego turnieju okazała możliwość wygrania Toyoty Yaris – która czekała na pierwszego szczęściarza, któremu uda się nie lada sztuka – trafienia pierwszym uderzeniem do dołka jedenastego. Najbliżej tego wyczynu był Sławomir Hruboń, którego piłka według relacji naocznych świadków, odbiła się około 30 centymetrów przed flagą omijając cel o włos. Oprócz TOYOTY, która powróciła do salonu, na polu prezentowane były najnowsze modele Toyoty. Można było wybrać się także na terenowe jazdy wspaniałym Land Cruiserem. W zmaganiach golfowych mogli wziąć udział nie tylko golfiści, ale też wszyscy początkujący, dla których po zorganizowanej dla nich Klinice Golfa, na terenie dziewięciu dołków Akademii, odbył się jak najbardziej poważny Turniej Pierwszego Kroku. Również tam walka toczyła się w dwóch kategoriach: prawników i otwartej. W kategorii prawników zwyciężył Radosław Mystkowski (44), przed Damianem Bieńkowskim (44) i Mirosławem Narolskim(46). W kategorii otwartej zwyciężył Stefan Tkaczyk (42), przed Piotrem Schubertem (45) i Piotrem Dobrzańskim (46). Honorowymi patronem imprezy był Pan Czesław Jerzy Małkowski Prezydent Miasta Olsztyn, który nie tylko ufundował wspaniały puchar ale także przekazał na nagrody – upominki materiały promocyjne wydane z okazji 650 lecia Olsztyna. Honorowymi patronami imprezy byli także Pan Marek Małkowski Wójt Gminy Gietrzwałd i Pan Andrzej Błesiński Prezes Sądu Okręgowego w Olsztynie. Pomimo znacznego opóźnienia ceremonii zakończenia imprezy, z ich rąk zwycięzcy otrzymali zdobyte puchary, dyplomy i nagrody. Toga Golf Naterki 2003 nie mogłaby się odbyć bez pomocy sponsorów, którzy przekazali fundusze na organizację imprezy lub ufundowali wspaniałe nagrody uczestnikom. Sponsorami były firmy: LEXIS NEXIS, PZU Życie, BECK, MIR-WIT, UNIQA, JABU’SHE , BODYMAX , BANK HANDLOWY, Pan Sławomir Hruboń, Pan Grzegorz Gozdur. Szczególne podziękowania należą się Pani Urszuli Dobrzańskiej, Panu mec. Krzysztofowi Łazowskiemu i Panu Markowi Nowakowskiemu. Patronami medialnymi były: Radio Olsztyn oraz Gazeta Olsztyńska. W imieniu organizatorów dziękujemy wszystkim za pomoc w organizacji turnieju. Do zobaczenia za rok.

Relacja z III Turnieju TOGAGOLF 2002

W dniu 14.09.2002 r. na gościnnym polu MG&CC w Naterkach odbył się już III Ogólnopolski Piknik Golfowy TOGA GOLF organizowany przez Okręgową Radę Adwokacką w Olsztynie. TOGA jest i była imprezą otwartą, w której udział biorą nie tylko prawnicy. Osoby grające w golfa rywalizowały w turnieju głównym zaś, uczestnicy, którzy jeszcze nie rozpoczęli przygody z golfem ćwiczyły swoje umiejętności w Akademii Golfa. Dwukrotnie w 2000 i 2001 roku pikniki odbywały się w strugach deszczu. Wówczas uczestnicy tych spotkań pokazali jednak charakter, nie zrażali się niepogodą i po grze rozgrzani tradycyjnym spotkaniem przy wspólnym stole wywozili z Naterek niezatarte wspomnienia. Na ostatnich Mistrzostwach Polski Adwokatów, jakie odbyły się w Łukęcinie w dn. niemal wszyscy jego uczestnicy z entuzjazmem przyjęli wiadomość, że także w tym roku odbędzie „TOGA”, uzgodnili termin i zadeklarowali swój przyjazd. Trwając przez całe lato piękna słoneczna pogoda zachęcała do wypoczynku na Mazurach. Kiedy w innych rejonach Polski padało, tu było sucho przez całe lato. Nikt chyba nie brał poważnie prognoz zapowiadających przelotne opady w weekend wyznaczony na nasze golfowe spotkanie. Przybyło ponad 70 osób, co jest wynikiem godnym odnotowania, zważywszy fakt, że piknik został w tym roku zorganizowany ad hoc i nie znajdował się w żadnym wcześniejszym terminarzu imprez golfowych. Najpierw były miłe powitania przyjaciół z całej Polski, którzy spotkali się po długim czasie. Przygotowania do turnieju na driving range i putting greenie, przerwała gwałtowna ulewa. Turniej główny rozgrywany w kategorii „netto” systemem shut gun, rozpoczął się w tej sytuacji z godzinnym opóźnieniem. Deszczowa pogoda nie przeszkadzała jednak grającym. Atrakcją było otwarcie fragmentu nowej części pola. Dzięki temu po raz pierwszy w historii MG&CC turniej został rozegrany na 18 dołkowym polu. Wrażenie golfistów było niesamowite. Nowa część jest nie tylko pięknie położona ale też wykonana jest w sposób profesjonalny. Otwarte z okazji „Togi golf ” nowe dołki są bardzo malowniczo położone w atrakcyjnym terenie między stawami wśród pięknych sosen. Nie brak tu urozmaicających grę licznych przeszkód. Chyba rzeczywiście już w najbliższym czasie będzie można mówić o polu w Naterkach jako o najpiękniejszym, a z pewnością o jednym z najpiękniejszych pól golfowych w tej części Europy. Niesamowite wrażenie robi podobno już najpiękniejszy w Polsce dołek Nr 14 Pani Dyrektor MG&CC Joanna Ufnal, której długotrwała susza najbardziej dała się we znaki, miała mieszane uczucia – z jednej strony cieszyła się, że po długotrwałej suszy pole nareszcie zostało solidnie podlane ale obawiała się , że radości tej nie podzielają gracze. Obawy te jednak nie potwierdziły się – wszyscy szczęśliwie skończyli grę po 18- dołkach. Przybyły na uroczystość wręczenia nagród i pucharów Pan Prezydent Miasta Olsztyna Jerzy Małkowski, oczekując na ostatnie flighty próbował swoich sił na putting greenie. Prezes Sądu Okręgowego Andrzej Błesiński czekający także na ceremonię zakończenia Pikniku zauważył, że piłeczka Panu Prezydentowi reprezentującemu SLD ciągle ucieka na prawą stronę. Dodatkową atrakcją spotkania była prezentacja najnowszych samochodów m-ki FORD i mini wyścig na czas dla wszystkich chętnych rajdowym samochodem, zorganizowany przez Automobilklub Warmińsko Mazurski i miejscowego dealera Forda. W tych trudnych warunkach pierwsze miejsce w Turnieju Pierwszego Kroku i efektowny Puchar Prezesa Sądu Okręgowego w Olsztynie zdobyła Monika Szcześniak. Puchar Prezydenta Miasta Olsztyna w kategorii „open” wywalczył niespodziewanie grający zaledwie od 4 miesięcy w golfa niezwykle utalentowany Cezary Łosko. Drugie miejsce zajął Romuald Tochman, a trzecie Jakub Bednarek. Wśród adwokatów najlepszy okazał się mecenas Mirosław Łopatto ze Szczecina, przed adw. Andrzejem Piotrowskim z Łodzi, adw. Longinem Tadeuszem ze Szczecina i adw. Robertem Zającem z Zawiercia. Wśród Pań w kategorii „open” triumfowała Ewa Grajkowska z Olsztyna, która wygrała przelot z kolegą golfistą, a jednocześnie pilotem nad Olsztynem i okolicami. Spośród Pań adwokatów zwyciężyła bezapelacyjnie Pani mecenas Elżbieta Gąsecka z Łodzi. W niedzielę 15.09.2002 r. został zorganizowany dla uczestników Togi i osób, które z różnych względów nie mogły wziąć udziału w tej imprezie turniej FORD CUP, tym razem przy bardzo ładnej pogodzie, w którym zwyciężył Jakub Bednarek i zdobył Puchar Forda. Drugie miejsce zajął Roman Nazdrowicz, a trzecie Cezary Łosko potwierdzając swoje umiejętności. Sponsorami Pikniku i fundatorami bardzo atrakcyjnych nagród były: Wydawnictwo Prawnicze Lexis Nexis (fundator profesjonalnych programów prawniczych, w tym najbogatszej wersji Maxima), BIG Autohandel Sp. z o.o. w Olsztynie i PZU Życie Oddział w Olsztynie. Pozostali sponsorzy chcieli pozostać anonimowi. Podczas bardzo sympatycznego wieczornego spotkania w dniu zakończenia Togi niemal wszystkich uczestników pikniku golfiści odśpiewali 100 lat organizatorom , za co organizatorzy bardzo dziękują. J.D. kolejność adwokatów: M. Łopatto, A. Piotrowski, Longin Tadeusz, R. Zając, L. Gąsecki, K. Wolski

Relacja z II Turnieju TOGAGOLF 2001

W dniach 8-9 IX 2001 na polu golfowym w Naterkach odbył się II Golfowy Piknik Prawników TOGA GOLF 2001. Pomimo zimna i deszczu w imprezie zorganizowanej przez Okręgową Radę Adwokacką w Olsztynie na gościnne pole klubu Mazury Golf & Country Club przyjechało kilkadziesiąt osób. W sobotę 8.09 po uroczystym otwarciu Pikniku przez Dziekana Okręgowej Rady Adwokackiej adw. Andrzeja Kozielskiego został rozegrany turniej o Puchar Prezydenta Miasta Olsztyna. Ze startujących w turnieju w strugach deszczu 16 osób, aż 13 ukończyło turniej udowadniając, że dla prawdziwego golfisty nie ma złej pogody. Wygrał Marek Grzeszczuk, uzyskując 40 punktów Stableford. Drugi był Marcin Waksmudzki (38), a trzeci – zwycięzca Turnieju Gwiazd – Lech Kozłowski (34). Osoby, które po raz pierwszy zetknęły się z golfem brały udział w pierwszych lekcjach golfa udzielanych przez profesjonalistę, Head Pro klubu Mazury Golf & Country Club, Walijczyka Martina Proctora. Na szczęście zajęcia te odbywały się pod dachem, w otwartej w tym roku pierwszej w Polsce Akademii Golfa. O golfie opowiadał wszystkim Prezes Polskiego Związku Golfa, znany dziennikarz sportowy Andrzej Person. Po pierwszych próbach dla początkujących odbył się konkurs na najdalsze uderzenie, który wygrał adw. Wojciech Gryczewski. Wśród pań zwyciężyła adw. Joanna Kucharzewska. W drugim dniu Pikniku wprawdzie nie padało, ale silny wiatr bardzo utrudniał grę. Rozgrywanych było tylko dziewięć dołków. Spośród 17 uczestników Turnieju o Puchar Dziekana Okręgowej Rady Adwokackiej w Olsztynie najlepszy okazał się Adam Sawicki, który uzyskał 21 punktów Stableford. Drugi był John Monaghan (20), a trzeci Lech Kozłowski (19). W konkursie „puttowania” dla początkujących zwyciężył adwokat z Mińska Mazowieckiego Marek Dargas. Na uroczystość zakończenia turnieju przybyli m.in. Prezydent Miasta Olsztyna Janusz Cichoń, Prezes Sądu Okręgowego w Olsztynie Andrzej Błesiński oraz w-ce Dziekan Okręgowej Rady Adwokackiej w Olsztynie adw. Mirosława Pietkiewicz, którzy wręczyli ufundowane przez siebie puchary. Zwycięzcy otrzymali także nagrody i upominki ufundowane przez sponsorów. Piknik w tych trudnych warunkach odbył się dzięki determinacji uczestników nie zważających na złą pogodę i zaangażowaniu adw. Jerzego Dobrzańskiego, reprezentującego Okręgową Radę Adwokacką w Olsztynie i Pani Joanny Ufnal – dyrektora Mazury Golf & Country Club. Głównym sponsorem Pikniku było Towarzystwo Ubezpieczeń i Reasekuracji WARTA S.A. Oddział w Olsztynie, a fundatorami nagród (poza Wartą) były: firma Ascent spółka z o.o. prezentująca na pikniku najnowsze modele samochodu Jaguar, BGŻ S.A. w Olsztynie i Wydawnictwo Prawnicze LEX Biuro Handlowe w Olsztynie. Patronat medialny Pikniku objęły Gazeta Olsztyńska i Radio Olsztyn Organizatorzy składają podziękowania wszystkim osobom, które pomogły w organizacji imprezy.

Relacja z I Turnieju TOGAGOLF 2000

Okręgowa Rada Adwokacka w Olsztynie w dniach 17-18 czerwca 2000 r. zorganizowała I Golfowy Weekend Adwokatów- TOGA GOLF Naterki ‚ 2000 pod patronatem Dziekana Okręgowej Rady Adwokackiej w Olsztynie na polu golfowym Olsztyńskiego Klubu Golfowego w Naterkach k/Olsztyna.

Impreza była bardzo udana, skupiła wielu golfistów – adwokatów z całej Polski. Odbył się turniej o Puchar Dziekana ORA w Olsztynie adw. Andrzeja Kozielskiego i imprezy towarzyszące w tym m.in. Turniej Pierwszego Kroku dla osób, które po raz pierwszy zetknęły się z golfem.

Wyniki turnieju były już tyle razy publikowane, że zrezygnowaliśmy z podawania po raz kolejny wyników. Za to nie były dotychczas publikowane zdjęcia z tej imprezy. Sądzimy, że każdy z przyjemnością zobaczy jak fantastycznie można spędzić czas graj±c w golfa i uczestnicz±c w naszym spotkaniu.

Prosimy o wyrozumiałość tych wszystkich, których zgody na publikację nie udało się nam uzyskać. Liczymy, że w tym roku uda nam się zorganizować II Golfowy Weekend Adwokatów
– TOGA GOLF Naterki ‚ 2001 r.

Pozdrawiamy wszystkich, którzy odwiedzili stronę Okręgowej Rady Adwokackiej w Olsztynie i wszystkich sympatyków golfa.